Příští sezonu bychom měli odehrát, zní ze Žďáru. Na lavičce zůstane Haman

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Nad dalším osudem hokejového klubu ze Žďáru nad Sázavou visel dlouhou dobu otazník, teď se situace zdá o něco jasnější. Podle posledních informací by Plameny měly být schopny odehrát následující ročník, vše ještě bude záležet na jednání se zástupci města. Na pozici trenéra bude i nadále pokračovat Radek Haman.

O Kapku lepší hokej

Nadcházející ekonomická krize způsobená pandemií koronaviru je v podstatě noční můrou pro všechny sportovní kluby. Většina z nich bude muset v blízké budoucnosti počítat každou korunu a některé kluby se nejspíš dostanou až na pokraj zániku.

V posledních měsících nepřicházely příliš pozitivní zprávy ani ze Žďáru nad Sázavou, kde se od roku 2008 hraje třetí nejvyšší soutěž. Nyní se ale zdá, že klub s městem našel společnou řeč a celek, který pro velký hokej vychoval Tomáše Rolinka, Petra Koukala, Martina Nečase a množství dalších, se na hokejové mapě udrží.

„Nejsem zastáncem toho, že se mění trenér po každé sezoně nebo i v případě nějakého neúspěchu.“

S tím souvisí i složení realizačního týmu. Hlavním trenérem Plamenů bude stejně jako v předchozí sezoně klubový odchovanec Radek Haman. „Nejsem zastáncem toho, že se mění trenér po každé sezoně nebo i v případě nějakého neúspěchu. Navíc je zde ve Žďáře trochu specifické prostředí a trenér musí ty kluky nejprve pořádně poznat,“ odůvodnil své rozhodnutí sportovní manažer klubu Miloslav Šimon.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

„Po sezoně jsem od Miloše Šimona dostal nabídku na pokračování, ale domluvili jsme se, že se k tomu vrátíme, až bude jasné, jestli mužský tým bude vůbec pokračovat. Mezitím jsem se chtěl setkat se zástupci týmu, abychom si otevřeně mohli některé věci vyříkat,“ řekl pro hokejzr.cz Haman.

Žďár za sebou má poměrně těžký rok. Plameny sezonu nezačaly vůbec dobře a dlouho se pohybovaly v nižších patrech tabulky skupiny Východ. Hráči kromě toho hráli zadarmo, jedinou odměnou pro ně byly zákusky, které do kabiny nosil bývalý generální manažer Šimon.

„Po sezoně jsem od Miloše Šimona dostal nabídku na pokračování, ale domluvili jsme se, že se k tomu vrátíme, až bude jasné, jestli mužský tým bude vůbec pokračovat.“

Klub je zkrátka založen na lásce k hokeji a pro místní je velmi důležitý. Přestože podmínky zdaleka nebyly ideální, tak se tým málem probojoval i do vyřazovací části.

Haman v minulém ročníku spolupracoval s Martinem Nečasem, který se ale před nedávnem posunul na pozici generálního manažera. K obnovení vzájemné spolupráce tak nejspíš nedojde.

 

„S Nečim mně to moc vyhovovalo, ale uvědomuji si, že bude mít ze své funkce generálního manažera spoustu práce. K otázce asistenta jsme se ještě nedostali, přece jen rozhodnutí o pokračování mužského hokeje je velmi čerstvé,“ míní padesátiletý kouč.

Jak by mohl vypadat hráčský kádr pro příští rok? „Rád bych se opřel o většinu hráčů z loňské sezony. Věřím, že jsme se dostatečně poznali a víme jeden o druhém, co od sebe očekávat. Bude záležet samozřejmě na chuti jednotlivých hráčů zůstat ve Žďáře,“ vypráví Haman na klubových stránkách.

„Rád bych se opřel o většinu hráčů z loňské sezony. Věřím, že jsme se dostatečně poznali a víme jeden o druhém, co od sebe očekávat.“

Prioritou pro případné posílení zůstane bezpochyby obrana. Plameny v průběhu uplynulé sezony defenziva hodně trápila. „Rozhodně potřebujeme, co se týče postů, posílit obranu. Obránců je celkově málo a my jsme si v minulé sezoně užili své,“ pokračuje Haman.

Přestože vláda pomalu začala uvolňovat restrikce a týmy se začínají připravovat na nový ročník, tak ve Žďáru nikam nespěchají. „Zatím jsme se s vedením klubu dohodli na společné schůzce, ale vzhledem k dnešní situaci ohledně COVID-19 bych to viděl spíše na individuální přípravu. Ale opravdu nechci předbíhat,“ uzavírá trenér Plamenů.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz