Pro Italy je to kruté, hlásí Říha. Jak hodnotí Gulaše a Francouze?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

17. května 23:34

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Trenér Miloš Říha mohl být po zápase s Itálií spokojen. Český tým pohodlně dokráčel k hladkému vítězství, jeho brankostroj se zastavil až na čísle osm.

Nový fanshop

Jak jste utkání viděl?
Těžko se takový zápas hodnotí. Jsme spokojeni s výsledkem. S tím, že jsme nedostali gól. A taky s nováčky. Kluci zase ukázali týmový duch a partu, to musíme ocenit.

Míříte do Bratislavy? Přečtěte si velký fanouškovský manuál! »

Vyhráli jste 8:0, co může českému týmu takový zápas dát?
Myslím, že docela dost. Zodpovědnost. Hrát s plným nasazením, vyzkoušet si vhazování, nefaulovat. Myslím, že Italové podali velmi sympatický výkon, je to pro ně krutý výsledek, protože si v prvních dvou třetinách vypracovali spoustu šancí. Měli jsme taky trošku štěstí. Hráli celoplošně, nezazdili to. Líbili se mi, že nás chodili napadat. Mohli jsme si vyzkoušet spoustu věcí, a to je pozitivní.

Nepřijde vám, že jsou taková utkání na MS až zbytečná?
Takhle je prostě nastavený řád. Vždycky bylo na MS nějaké překvapení, ale tenhle turnaj je trošku zvláštní v tom, že sestavy jsou našlapané. První týmy mají více než tři čtvrtiny hráčů z NHL. Tyhle země jako Itálie jednoho, dva hráče, kteří jsou trošku top. A to nestačí.

MS 2019: Jan Kovář po skalpu Itálie

V brance se poprvé představil Pavel Francouz, jak se vám líbil jeho výkon?
Musel podat naprosto jistý výkon, protože šance tam byly. On je vychytal. Byl soustředěný, to jsme od něj čekali. Kdyby k tomu přistoupil laxněji, tak šance, které soupeř měl, mohly skončit v bráně. Před poslední třetinou jsme si řekli, že budeme hrát perfektně z obrany, a to se o padesát procent zlepšilo.

Máte představu o situaci v brankovišti?
Zatím jdeme zápas od zápasu, uvidíme.

REPORTÁŽ: Představení Českého domu v Bratislavě »

Co říkáte na Milana Gulaše?
Jako nováček si vedl velmi dobře. (usmívá se) Myslím, že si to za ty sezony zaslouží. To, že se nedostal na olympiádu, je smůla. Znovu si to letos zasloužil. My jsme byli rozhodnutí daleko dříve, škoda, že chytil virózu. Potom přišel tento nápad, už nemělo smysl čekat na Hertla, Krejčího a Pastrňáka, potřebovali jsme zkušeného a hlavně pozitivního hráče, což Milan přesně splňuje.

MS 2019: Miloš Říha po jasném vítězství nad Italy

Skvěle si vedl i Michael Frolík, který už je nejproduktivnějším hráčem MS.
On chodí do předbrankového prostoru, má u sebe parádní nahrávače, kteří to dají z první. Ti kluci vědí, že tam stojí, posílají mu puky a on je dává na bránu.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz