Pro postup uděláme maximum, hlásí Jágr. Čeká na posily z ciziny

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

25. července 21:08

Adam Bagar

Kladenský majitel Jaromír Jágr se ve 48 letech začne chystat na další sezonu v roli hráče. Rád by Rytířům pomohl k rychlému návratu mezi tuzemskou elitu.

Chance liga na Hokejka TV

„Samozřejmě, že naším cílem bude postoupit zpátky do extraligy. Uděláme pro to maximum! Bylo by od nás, nechci říkat až srabské, kdybychom si takový cíl nedali,“ má jasno legendární útočník, jehož smělým plánům nahrává současný postupový systém.

„Máme jedinečnou šanci, i když víme, že to bude i tak náročné. Tím, že se nebude hrát baráž a vítěz Chance ligy postoupí přímo, už nyní víme, s kým budeme hrát a že nemusíme porazit někoho z extraligy. Mělo by to být tedy jednodušší,“ míní Jaromír Jágr.

Jeho tým prošel po sestupu hodně velkou obměnou. „Nebudu zastírat, ztratili jsme spoustu kvalitních hráčů. Na druhou stranu jsme jich dost dobrých podepsali,“ pokyvuje Jágr. „Co se týče útočných řad a brankoviště, tak tam budeme hodně silní,“ dodává.

Rytíři angažovali do brankoviště Andreje Košarišťana, který by měl s Adamem Brizgalou vytvořit velmi silnou gólmanskou dvojici, do kladenské ofenzivy zase přišli takoví borci jako Marek Račuk, Nicolas Hlava, Tomáš Guman, Tomáš Pitule či Rostislav Marosz.

Zato kladenskou obranu bude ještě nutné posílit. „Máme málo beků, ale jsou v plánu. Čekám ještě na pár cizinců do zadních řad,“ líčí Jágr s tím, že o rytířský dres zabojuje i ruský zadák Vselovod Sorokin, který má na kontě 134 utkání v Kontinentální lize.

O kvalitě kladenského týmu napoví až přípravné zápasy a samotná sezona. „Člověk si může myslet, že má dobrý kádr, ale realita je pak jiná. Ztratili jsme sice dost klíčových hráčů, ale pro mě je důležité, že zůstalo jádro těch, kteří tu chtěli být,“ hlásí Jágr.

Do přípravy by se měl časem zapojit i on sám. „Mé priority se trochu změnily. Dřív jsem byl stoprocentně hráč a trochu majitel a manažer, teď se to otočilo. Až když je vše hotové a jsem si jistý, že to jde správným směrem, tak myslím také na svou přípravu.“

„Ale samozřejmě se začnu připravovat s týmem. Kdy konkrétně nastoupím ovšem nedokážu říct. Začínám v podstatě od nuly, ale věřím tomu, že se do toho dostanu. A taky, že zůstanu zdravý a příští sezonu odehraju celou,“ přeje si člen Triple Gold Clubu.

Aktuální kádr Rytířů Kladno

Brankáři:
Adam Brízgala, Andrej Košarišťan.

Obránci:
Martin Kehar, Vselovod Sorokin (zkouška), Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci:
Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Nicolas Hlava, Adam Kubík, Antonín Melka, Tomáš Pitule, Marek Račuk, Šimon Jelínek, Matyáš Filip, Ondřej Bláha, Rostislav Marosz (od ledna).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz