Pro účast v první lize uděláme vše, vliv budou mít hráči, zní z Kolína

Foto: https://kozel83.rajce.idnes.cz/

Společně s Vrchlabím a Šumperkem získali právo postupu do druhé nejvyšší soutěže. Hokejisté Kolína za sebou nechali povedenou sezonu, na jejímž konci by trochu netradiční formou mohli slavit vysněný posun do první ligy. Jak se k situaci staví vedení?

partneři českého hokeje

Pandemie koronaviru zasáhla do všech českých hokejových soutěží, v případě druhé ligy ale zůstávala nezodpovězena klíčová otázka. Kdo postoupí o patro výše? Kolín, Šumperk a Vrchlabí byly nějakou dobu v nejistotě. Teď už je o jejich dalším osudu jasno.

Výkonný výbor ČSLH udělil právo účasti všem vítězům jednotlivých skupin. Je tedy jen na Kozlech, jestli ho využijí a příští rok budou působit v Chance lize. Kolín skvělý rok korunoval prvenstvím ve velmi vyrovnané skupině Střed a ve vyřazovací části chtěl proti elitě zabojovat o postup.

„Ihned po Velikonocích budou probíhat jednání s hráči, kteří se o tuto situaci zasloužili. Oni budou mít velký vliv na rozhodnutí vedení klubu.“

Zásahem vyšší moci ale bude klub možná slavit postup poněkud netradiční cestou. Jaké jsou první reakce z Kolína?

„Ihned po Velikonocích budou probíhat jednání s hráči, kteří se o tuto situaci zasloužili. Oni budou mít velký vliv na rozhodnutí vedení klubu. Pokud dopadnou, jak doufám, jsme připraveni udělat vše pro účast v 1. lize,“ vyjádřil se na oficiálním webu prezident klubu Luboš From.

„Pro mne je to velký šok, ale krásný. Moc to celému Kolínu přeji,“ napsal redakci hokej.cz trenér Petr Martínek, který u týmu bude pokračovat i příští rok. Kozlové nemohou právo účasti přeprodat, přihlášku je pak nutné podat do 22. května.

„Pro mne je to velký šok, ale krásný. Moc to celému Kolínu přeji.“

Klub tak v následujícím měsíci budou čekat náročná vyjednávání se sponzory nebo hráči. Zahrají si skutečně následující sezonu v Kolíně první ligu?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz