Prodej licence? Situaci řešíme, potvrdil majitel Karlových Varů

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Deník Sport a další média ve středu informovaly o tom, že by Karlovy Vary mohly prodat svou extraligovou licenci Zlínu. Na oficiálním webu Energie se k tomu nyní vyjádřil majitel klubu Karel Holoubek.

Fanshop národního týmu

„Jak to bude dál, zatím nevím. Jde o to, že v Karlovarském kraji nejsou tak bonitní firmy, které by s ekonomickým provozem hokeje sponzorsky pomohly," uvedl Holoubek pro hokejkv.cz.

Namísto poklidného mimosezonního období je tak nyní v extraligových vodách poměrně živo. V souvislosti s odkupem licence se skloňuje zejména Zlín, který ze soutěže nedávno sestoupil.

Holoubek ve stručném vyjádření potvrdil, že o nastalé situaci jedná. Zároveň zatím ale nic není dohodnuté ani potvrzené.

„Jde o to, že v Karlovarském kraji nejsou tak bonitní firmy, které by s ekonomickým provozem hokeje sponzorsky pomohly."

Karlovy Vary patří mezi účastníky nejvyšší soutěže s roční přestávkou dvacet pět let v kuse. V posledních letech tým pod vedením Martina Pešouta bavil moderním hokejem a relativně bez problémů unikal sestupovým starostem.

Ekonomické okolnosti jsou ale zkrátka neúprosné. Spekulace o konci extraligového hokeje v lázeňském městě se už navíc za poslední dekádu objevily víckrát.

Berani mají naopak po pádu o patro níž jasný cíl: vrátit se zpátky co nejrychleji.

Tomu odpovídá budování jejich kádru, který je na papíře zřejmě nejsilnější v první lize.

Návrat mezi elitu by ale nakonec mohl být opravdu bleskový. Redakce hokej.cz se pokusila získat vyjádření zlínského klubu, ten ale v tuto chvíli spekulace nechce jakkoliv komentovat.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz