Prohru musíme hodit za hlavu. Chceme přivézt aspoň bronz, shodují se hráči

Foto: Erica Perreaux / Hockey Canada Images

(RED DEER, od našeho zpravodaje) Čeští reprezentanti do osmnácti let si na Hlinka Gretzky Cupu vybrali smolný den a v semifinále padli se Švédskem 2:6. O prohře podle hráčů rozhodly detaily, především chyby v předbrankovém prostoru. Teď už se ale celé mužstvo soustředí na boj o bronz. „Musíme to hodit co nejrychleji za hlavu. Určitě chceme vyhrát,“ burcoval útočník Jakub Štancl. „Musíme se dobře najíst, vyspat a přivézt domů aspoň bronzové medaile,“ dodal bek Dominik Badinka.

Fanshop národního týmu

Ačkoliv byla česká osmnáctka v semifinále dlouho ve hře o postup do bitvy o zlato, nakonec padla s hráči Tre Kronor 2:6 a zasáhne pouze do utkání o bronz. Podle střelce jedné z branek Jakuba Štancla rozhodl o porážce fakt, že jeho tým nehrál tak, jak si řekl.

„Chtěli jsme do finále, ale neplnili jsme věci, co jsme chtěli. To byl asi ten klíč. Myslím, že soupeř zaslouženě vyhrál. Švédové chtěli víc, což rozhodlo,“ mluvil po prohraném utkání zklamaně.

Smutek nezastíral ani obránce Martin Matějíček. „Je to velká ztráta, protože jsme si vedli fakt výborně. Měli jsme několik výher za sebou a bohužel teď přišla prohra. Švédové byli houževnatí, chodili do předbrankových prostorů, a to nakonec rozhodlo o vývoji utkání. My jsme tam nebyli ochotní chodit, až v poslední třetině. A to už bylo pozdě,“ popsal hráč s devatenáctkou na dresu.

Podobně mluvil i jeho spoluhráč z obrany Dominik Badinka. „Bylo tam z naší strany strašně moc chyb. Všichni jsme tam nechávali všechno, ale byly tam chyby v předbrankovém prostoru, oni z většiny takových prostorů dali góly a my ne,“ uvedl.

Na výsledek podle něj ale mělo vliv i to, že jeho tým neproměnil ani jednu ze dvou dvojnásobných početních výhod. „Švédové mají výborného gólmana. My jsme to tam v přesilovce stříleli, ale nikdo nebyl před ním, takže to všechno viděl a v klidu si to chytnul.“

Prohru však chce celý tým teď hodit za hlavu a soustředit se na duel o bronz, jenž je na programu už v sobotu večer středoevropského času. Tedy už za pár hodin. Na regeneraci a odpočinek je tak hodně málo času. Na to však Češi myslet nechtějí.

„Musíme to co nejrychleji hodit za hlavu a aspoň trošku zregenerovat. Určitě chceme vyhrát,“ prohlásil odhodlaně Štancl. „Zregenerovat určitě stihneme, protože je to boj o medaile. To musíme stihnout, i kdybychom nechtěli,“ mluvil podobně i Matějíček. A jaký najít recept na Finy? „Dobře se najíst, vyspat, hodit to za hlavu, jít je porazit a přivézt domů aspoň bronzové medaile,“ uzavřel Badinka.

Švédové se na rozdíl od nás prosazovali z předbrankových prostorů, hledá důvod prohry Badinka

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz