Promaroděná sezona? Věřím si stejně jako předtím, hlásí Kvapil

Foto: hcsparta.cz

Loni touto dobou, když Marek Kvapil vyměnil Liberec za Spartu, se hovořilo o přestupové bombě. Jenže Kvapilova první sezona ve Spartě nedopadla šťastně.

Chance liga na Hokejka TV

„Jako sezonu bych to asi nenazval," říká dokonce Kvapil v rozhovoru pro hcsparta.cz

Kvapil odehrál pouze čtyři zápasy: hned v prvním kole si poranil prsní sval. A když se měl po Novém roce konečně vrátit do sestavy, na tréninku se znovu zranil. Tentokrát marodil s kolenem.

A aby toho nebylo málo... Poté, co v základní části přece jen naskočil do tří závěrečných kol, sezonu předčasně ukončila pandemie koronaviru. 

Zkrátka: co se mohlo pokazit, to se pokazilo.

„Bohužel jsem se s tím musel smířit, nedalo se nic dělat. Většinu zápasů jsem sledoval v televizi nebo na internetu. Byl jsem mimo hru, bylo to opravdu hodně těžké období," vypráví pětatřicetiletý útočník.

„Druhé zranění jsem nečekal, byla to pro mě rána."

„První zranění jsem snášel o něco lépe, protože stále existovala dobrá naděje, že stihnu odehrát alespoň čtvrtinu základní části. Druhé zranění jsem už ale nečekal, byla to pro mě rána," dodává Kvapil na klubových stránkách.

„Navíc se mi to stalo při tréninku, těsně před mým plánovaným návratem do zápasů, což bylo pro mě docela zdrcující," přiznává. „Měsíc jsem pracoval na kondici, chodil jsem i na led a trénoval ještě individuálně. Druhé zranění to ale překazilo, musel jsem začít od začátku. Říkal jsem si, jestli to už není nějaké znamení."

Mistr světa z roku 2010 si zkrátka letošní sezonu, jak se říká, vyžral. „Celý život v hokeji jsem byl převážně zdravý. Musím říct, že jsem měl v průběhu kariéry i štěstí. Teď jsem si to ale vybral v jedné sezoně hned najednou," líčí v rozhovoru s Petrem Pavlíkem.

A jak je na tom produktivní útočník teď? „Letos jsem začal trénovat koncem dubna, protože pauza byla dlouhá a zápasů jsem moc neodehrál. Po fyzické stránce jsem nebyl tolik unavený. Už trénuju přibližně přes měsíc, cítím se v pohodě. Myslím si, že na novou sezonu budu dobře připravený," hlásí Kvapil.

Stejně tak doufá, že i po promaroděné sezoně bude opět patřit k nejlepším hokejistům Tipsport extraligy. „Myslím si, že jsem hokej hrát nezapomněl. Věřím si úplně stejně jako předtím," cituje Kvapila web hcsparta.cz.

„Myslím si, že jsem hokej hrát nezapomněl. Věřím si úplně stejně jako předtím."

Kvapilova kariéra je plná úspěchů: s národním týmem vyhrál památné mistrovství světa 2010, s Dynamem Moskva dvakrát opanoval KHL a byl i u titulu brněnské Komety.

Velké ambice má pochopitelně také se Spartou. „Měli jsme dobré šance na titul, ale situace to bohužel neumožnila," vrací se k uplynulé sezoně. Co letos? „Tým vypadá na pohled vesměs stejně, navíc přišly slušné posily. Myslím si, že noví kluci určitě dobře zapadnou a tým celkově ještě zvednou."

Foto: hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz