Prospal po návratu: Hokej vždycky bude láska! A co další starty?

Foto: Marek Baloun

Je to neuvěřitelné, ale do druhé ligy zamířilo další velké jméno. 44letý Václav Prospal využil reprezentační přestávky Motoru a při volném večeru nastoupil za českobudějovický David Servis.

Chance liga na Hokejka TV

S David Servisem trénoval už několik týdnů, udržoval se v kondici a bavil se. Do zápasu ale mohl naskočit až ve středu – během volného programu v Chance lize.

Proti China Golden Dragon získal dvě asistence a přispěl k výhře 7:2. 

Jaký byl návrat?
Je to příjemný. (usmívá se) Hokej je hokej, vždycky to bude láska. Když má na to člověk čas, chuť a tělo drží, je moc příjemné přijít mezi mladé kluky. A být toho zase součástí. Jsem moc rád, že mě vzali mezi sebe a že jsem si mohl dneska večer zahrát.

Odkdy jste věděl, že nastoupíte?
Tak já jsem to nevěděl. Já jsem čekal, jestli mě dá trenér do sestavy. (směje se)

Vážně: kdy jste mu řekl, že jste připravený?
Po víkendu. Věděl jsem, že máme v Chance lize pauzu a že tady nebude nějaký konflikt s naším zápasem. Většinou se nám ty zápasy překrývají, takže nemám čas. A moje náplň v České republice je trénovat Motor, to je pro mě nejdůležitější. Kluci moji nám zatím dělají velkou radost – takže je potom důvod se jít takhle pěkně vypotit.

„Moje náplň v České republice je trénovat Motor, to je pro mě nejdůležitější."

Po kolika letech jste vlastně hrál zápas?
Nevím, ale byla to dlouhá doba...

Jak jste se tedy cítil fyzicky?
Docela dobře. Teď záleží, jak to tělo bude reagovat zítra ráno. (usmívá se)

A hokejově?
K ideálu to má samozřejmě daleko.

Foto: Marek Baloun

Získal jste dvě asistence. Gól jste asi taky chtěl, že?
Gól by byl pěknej, ale protože jsem pomalu nevystřelil na bránu, tak ho nemůžeš dát, když nevystřelíš. Já jsem spíš rád, že jeden z těch gólů dal Bery (Martin Beránek, pozn. redakce). Protože je to výborný mladý hráč. Když hraje za Motor, odvádí pro nás skvělou práci – hlavně v oslabení. Když ho pošleme sem, je důležité, aby se prosadil. Dnes to dokázal a hrál velmi dobře. Jsem za něj moc rád, protože to je důležité.

Stačil jste Martina Beránka a Václava Svacha vnímat i jako jejich trenér z Motoru?
No, tak to ani ne... Ti kluci se soustředí na svůj výkon. Já se samozřejmě díval, ale mám zpětnou vazbu od trenérů tady z David Servisu, že oba dva, když je sem pošleme, tak hrají velmi dobře. To dneska potvrdili. Pro tyhle mladé hráče je jedině dobře, že se můžou adaptovat v seniorském hokeji.

„Kluci z Číny? Snaží se. Je to pracovitý národ a ukazují to i na ledě."

A co Číňané?
Já bych nerad hodnotil, ale určitě to nebyl žádný odevzdaný tým. Bruslili dobře, snažili se. Podle toho, jaké měli výsledky v začátku sezony, tak oproti tomu, jak hrají teď, je na nich určitě vidět nějaké zlepšení. Trenéři s nimi asi dělají dobrou práci. Kluci se snaží. Je to pracovitý národ a ukazují to i na ledě.

A co vy? Chystáte ještě nějaký start, pojedete v sobotu do Písku?
Nevím. Uvidíme, jak bude reagovat to tělo.

Foto: Marek Baloun

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz