Prospal si vybral asistenty. Motor už má i první posilu

Foto: hcmotor.cz

Václav Prospal si vybral první spolupracovníky do realizačního týmu Motoru: jeho asistentem bude Aleš Totter a pokračují kondiční kouč František Bombic i trenér brankářů Stanislav Hrubec.

Nový fanshop

České Budějovice oznámily také jméno první posily: po ročním angažmá v německé DEL2 se vrací Jakub Babka. Pětadvacetiletý útočník během svých tří posledních ročníků ve WSM Lize pokaždé pokořil hranici dvaceti bodů. Přes tuto metu se dostal i tento rok ve Freiburgu.

„Je to bruslivý a odolný hokejista a takových typů jsme v týmu moc neměli. Navíc nabral další zkušenosti v zahraničí, je v dobrém věku, to jsou všechno důvody, proč ho trenér Prospal chce v týmu," uvedl pro hcmotor.cz generální manažer Stanislav Bednařík.

„Vybíral jsem si lidi, o kterých vím, že hokej milují a tráví na zimáku spoustu času."

Prospalův nový asistent Totter naposledy trénoval druholigové Letňany a polský Bytom. Předtím působil v Mostě, Havlíčkově Brodě, Chomutově nebo v Berouně. „Vybíral jsem si lidi, o kterých vím, že hokej milují, tráví na zimáku spoustu času a sdílí se mnou stejný pohled na to, jak bychom měli a chtěli hrát," citují Prospala klubové stránky Motoru.

Do Českých Budějovic později přijde ještě jeden asistent. Třetí tým letošního ročníku WSM Ligy začne s přípravou na novou sezonu už 16. dubna.

Tvořící se kádr ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Petr Kváča.

Obránci: Mitchell Fillman, Žiga Pavlin, Ondřej Kachyňa, Pavel Pýcha, Roman Vráblík.

Útočníci: Jakub Babka, Miloslav Čermák, Rok Pajić, Martin Heřman, Martin Novák, Ondřej Šulek, Filip Vlček.

Jakub Babka hrál v minulé sezoně za druholigový německý Freiburg (49 utkání, 11+18).

Jakub Babka hrál v minulé sezoně za druholigový německý Freiburg (49 utkání, 11+18). | Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz