Prospal trénuje s David Servisem. Nastoupí ve 2. lize?

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Vedení prvoligového Motoru v úterý zorganizovalo tradiční setkání s fanoušky, na jejich dotazy odpovídali generální manažer Stanislav Bednařík a trenér Václav Prospal. V průběhu debaty padla i otázka, kdy příznivci bývalého vynikajícího útočníka znovu uvidí na ledě. Jaká byla jeho odpověď?

partneři českého hokeje

„Asi narážíte na to, že trénuju s David Servisem. To souvisí hlavně s tím, že tu teď nemám rodinu a chtěl jsem si vyzkoušet, jak bych tu zátěž zvládal,“ vysvětluje dvojnásobný mistr světa na webových stránkách Českých Budějovic. 

Prospal s týmem trénuje už od srpna, podle svých slov právě proto, aby se stále udržoval v kondici. Čtyřiačtyřicetiletý trenér se v ostrém utkání objevil naposledy v ročníku 2012/13 v dresu Columbusu. Kariéru ukončil před více než pěti lety na začátku roku 2014, když odmítl nabídku Vancouveru. 

„Hokej mě strašně baví, ale jsem dneska především trenér Motoru a na to se soustředím maximálně.“

„Hokej mě strašně baví, ale jsem dneska především trenér Motoru a na to se soustředím maximálně. Pokud by se někdy mělo stát, že nastoupím za David Servis, tak to ale stejně nikomu neřeknu, protože by pak na mě byl moc velký tlak,“ prozradil ještě na webu hcmotor.cz

Největší překážkou v jeho návratu na led je souběžný rozvrh prvoligového Motoru a druholigového David Servisu. Trenérské povinnosti tak zřejmě Prospala do hry nepustí, pro všechny českobudějovické fanoušky je to však zcela jistě krásná představa. Pokud by se tak skutečně stalo, zařadil by se mezi řadu známých jmen, která letos ve třetí nejvyšší soutěži působí. 

Rodák z jihočeské metropole má za sebou bohatou kariéru ověnčenou mnoha úspěchy. V NHL strávil šestnáct sezon a odehrál dohromady 1108 klání, v nichž vstřelil 255 branek a přidal 510 asistencí. V historickém bodování mu mezi Čechy patří čtvrté místo za Jaromírem Jágrem, Patrikem Eliášem a Milanem Hejdukem. 

Kromě toho s národním týmem dvakrát vyhrál mistrovství světa, na olympiádě v roce 2006 byl u zisku bronzových medailí. Na tuzemských stadionech se naposledy představil během výluky v roce 2012, kdy na devatenáct zápasů oblékl dres mateřských Českých Budějovic. 

Foto: hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz