Prostějov hlásí další dva podpisy, pomůže mu navíc zkušený Kafka

Foto: hckosice.sk

Do přípravy prvoligového Prostějova se připojil zkušený útočník Petr Kafka, který nastoupí na centru druhé formace Jestřábů už v úterní generálce na Chance ligu ve Frýdku-Místku.

HokejkaTV

Devětadvacetiletý Petr Kafka strávil poslední tři roky v nejvyšší slovenské soutěži, nastupoval za Banskou Bystrici a Košice. V uplynulém ročníku se blýskl 44 body (16+28) v 54 utkáních, celkem v tamní extralize zapsal 302 startů a 237 bodů za 117 gólů a 120 asistencí.

Zkušenosti sbíral i v české extralize, za Spartu, Kladno, Olomouc a Vítkovice má sehráno celkem 200 zápasů s bilancí 37 bodů (18+19). Nyní by mohl v první lize navázat na svá dřívější působení z Berouna, Písku a Mladé Boleslavi. Stane se novou posilou Jestřábů?

Ti po příchodu Jana Bergra, který nahradil končícího Romana Chloubu, oznámili další dva podpisy. Obránce David Brančík s útočníkem Matějem Novákem uspěli na zkoušce. Oba sehráli všech sedm přípravných zápasů, Novák v nich nasbíral dvě branky a nahrávku.

„David je Prostějovák a jeho výkony během přípravy byly poměrně solidní. Jsme rádi, že se nám ho povedlo podepsat. Matěj nás zaujal už minulý rok a také on si svými výkony řekl o smlouvu,“ říká na klubovém webu sportovní manažer a kouč Jestřábů Jiří Vykoukal.

„David je Prostějovák a jeho výkony během přípravy byly poměrně solidní. Jsme rádi, že se nám ho povedlo podepsat. Matěj nás zaujal už minulý rok a také on si svými výkony řekl o smlouvu.“

Pětadvacetiletý David Brančík se na česká kluziště vrací po téměř šesti ročnících strávených v nižších zámořských ligách, celkem ve WSHL, FHL a SPHL nasbíral 276 startů a 187 bodů (48+139). Brančík vyrůstal v Prostějově, necelé tři sezony hrál také za Olomouc.

O pět let mladší Matěj Novák začínal v Třebíči, ale je hráčem Komety, za kterou v sezoně 2016/17 odehrál devět extraligových zápasů. O patro níž má za sebou 67 utkání v dresu Horácké Slavie, v uplynulé sezoně Chance ligy zaznamenal 9 bodů (4+5) ve 49 duelech.

Soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři:
Jakub Neužil, Daniel Dvořák, Kryštof Rochla.

Obránci:
Jaroslav Mrázek, Jakub Husa, Martin Novotný, Petr Krejčí, Jakub Muška, David Chujac, Jakub Březák, David Brančík.

Útočníci:
Tomáš Nouza, Tomáš Divíšek, Lukáš Krejčík, Lukáš Žálčík, Marek Račuk, Jan Berger, Dominik Hrníčko, Tomáš Jandus, Kryštof Ouřada, Petr Chlán, Lukáš Luňák, Václav Meidl, Matěj Novák, Petr Kafka.

Změny v kádru

Příchody: Daniel Dvořák (G, Hradec Králové), Jakub Muška (O, Vrchlabí), Jaroslav Mrázek (O, Chomutov), Martin Novotný (O, Přerov), David Brančík (O, Knoxville, SPHL), Jakub Březák (O, Ústí nad Labem), Dominik Hrníčko (Ú, Jihlava), Kryštof Ouřada (Ú, Chomutov), Petr Chlán (Ú, Chomutov), Jan Berger (Ú, Vrchlabí), Lukáš Krejčík (Ú, Slavia), Tomáš Jandus (Ú, Ústí nad Labem), Matěj Novák (Ú, Třebíč), Petr Kafka (Košice).

Odchody: Daniel Kolář (O, Jihlava), Ladislav Havlík (O, Gdaňsk, POL), Dušan Žovinec (O, Chomutov), Ondřej Mikliš (O, Znojmo), Matěj Bažant (O, ?), Zdeněk Čáp (O, Hradec Králové), David Dvořáček (Ú, Sparta), Radek Prokeš (Ú, České Budějovice), Lukáš Volf (Ú, Vsetín), Matouš Venkrbec (Ú, České Budějovice), Jan Starý (Ú, Kokšetau, KAZ), Filip Hanták (Ú, ?), Tomáš Pšenička (Ú, Sparta), Ondřej Matýs (Ú, Kadaň), Vojtěch Krejčiřík (Ú, ?).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz