Prostějov podepsal zkušeného beka! Uspěl na zkoušce

Vojtěch Kloz | Foto: hcorli.cz

37letý obránce Vojtěch Kloz se stal novou posilou Prostějova. Na Hanou přišel už před dvěma týdny na zkoušku, která nakonec dopadla úspěšně.

„Hledali jsme do našich obranných řád ještě nějakého silného vysloveně defenzivního obránce. Vojta přišel na zkoušku, když jsme hráli turnaj a svými výkony a přístupem si vybojoval kontrakt," líčí hlavní kouč Martin Štrba. 

„Jsme moc rádi, že jsme se domluvili, je to velice zkušený a spolehlivý hráč," dodává. 

Však Kloz má v extralize 82 utkání a 153 duelů v Chance lize. Působil také v Maďarsku, Francii, Anglii nebo Polsku – z této země má dokonce titul. 

„Hledali jsme do našich obranných řád ještě nějakého silného vysloveně defenzivního obránce. Vojta přišel na zkoušku, když jsme hráli turnaj a svými výkony a přístupem si vybojoval kontrakt."

V poslední dekádě hrál právě hlavně v zahraničí, do Česka se vrátil loni a podílel se na postupu Znojma do první ligy (35 utkání, 2+19 v základní části). Ve třech utkáních pomohl také Sokolovu. 

Právě v Baníku se potkal s koučem Štrbou. 

„Trenér mě zná dobře, už jsem pod ním hrál pár zápasů a chtěl, abych se předvedl majiteli. Důležité bylo, aby věděl, co ode mě čekat a čím můžu být platný pro tým," povídá samotný Kloz pro klubový web.

„Prioritou bylo zůstat v Čechách, protože v cizině už jsem byl dost dlouho. Tady budu mít alespoň příležitost jet domů za dětmi s přítelkyní a celou rodinou. Budu moct vidět já je a i oni mě na ledě," usmívá se. 

A jedno je jasné. Kloz bude budit respekt, však měří 190 centimetrů a váží okolo 110 kilogramů. 

Aktuální kádr LHK Jestřábi Prostějov

Brankář: Jaroslav Pavelka, Marek Štipčák.

Obránci: Martin Pěnčík, Aleš Poledna, Tomáš Hanousek, Petr Šidlík, Lukáš Forman, Tomáš Drtil, Petr Krejčí, Vojtěch Kloz.

Útočníci: Vilém Burian, Petr Hašek, Jakub Illéš, Tomáš Jáchym, Tomáš Jiránek, Jan Maruna, David Ostřížek, Jan Slanina, Matouš Venkrbec, Jan Veselý, Jiří Fronk, Marek Račuk, Petr Antoníček, Zdeněk Doležal.

Příchody
Marek Štipčák (G, Havířov)
Tomáš Hanousek (O, Pardubice B) 
Lukáš Forman (O, Třebíč)
Tomáš Drtil (O, Šumperk)
Petr Krejčí (O, Tábor)
Petr Šidlík (O, Žilina, SVK2)
Jiří Fronk (Ú, Jihlava)
Petr Antoníček (Ú, Havířov)
Marek Račuk (Ú, Krakov, POL)
Zdeněk Doležal (Ú, České Budějovice)
Vojtěch Kloz (O, Znojmo) 

Odchody
Josef Němeček (G, Letňany)
Robin Staněk (O, Vsetín)
Jan Bartko (O, Znojmo)
Daniel Malák (O, Plzeň)
Jakub Kubeš (O, Nitra, SVK)
Jakub Hamšík (O, ?)
Tomáš Valenta (O, Havířov)
Roman Vlach (Ú, Zlín)
Filip Jansa (Ú, Plzeň)
Tomáš Jandus (Ú, Vsetín)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz