Prostějovští diváci uráželi Lakatoše. Vítkovice na protest odešly do kabin!

Foto: TVCOM.cz

Vyhecované a emocemi nabité přípravné utkání mezi Prostějovem a Vítkovicemi se nedohrálo. Poté, co hostující útočník Dominik Lakatoš v čase 59:03 skóroval do prázdné branky a pak se dostal do potyčky se soupeřem, se z tribun od některých jedinců začaly ozývat rasistické pokřiky.

HokejkaTV

Ostravští hokejisté následně odešli do kabin a už se na led nevrátili. Utkání tedy skončilo předčasně výsledkem 4:2 pro Vítkovice.

Inkriminovaný moment najdete ve videu od TVCOM.cz (od času 2:35:20) ↓

„Herní aspekt ponechám tentokrát stranou. Žijeme ve 21. století a to, co se stalo v závěru, nás opravdu naštvalo," svěřil se na vítkovickém webu trenér Jakub Petr.

„Proto jsme se rozhodli odvést tým do kabiny. Jsme jedna parta, jedna rodina a k žádnému z členů naší rodiny si nikdo nesmí dovolit nic podobného,“ dodal Petr pro hc-vitkovice.cz.

Lakatoš, který přišel do Vítkovic v létě z Liberce, je romského původu. Rodné Česko reprezentoval například na juniorském mistrovství světa 2016.

„Rozhodnutí bylo okamžité a celý tým jako jeden muž souhlasil," řekl Petr o vítkovickém odchodu do kabin.

Výsledek zápasu

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4* (0:1, 2:0, 0:3)

* předčasně ukončeno v čase 59:03

Branky a nahrávky: 33. Žálčík (Chlán, Berger), 39. Luňák (Meidl, T. Jandus) – 16. Krenželok, 44. Mallet (Ryšavý), 51. Kvasnička (Výtisk), 60. Lakatoš.
Diváci: 1 077.
LHK Jestřábi Prostějov: Dvořák – Husa, Krejčí, Novotný, Březák, Mrázek, Muška, Brančík – Meidl, Krejčík, Hrníčko, Luňák, Žálčík, Račuk, Nouza, Ouřada, Chlán, T. Jandus, Novák, Berger.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Gregorc, Trška, Šidlík, Krenželok, Výtisk, Kvasnička, T. Černý – Lakatoš, J. Stránský, Bernovský, Dej, Mallet, Ryšavý, Kurovsaký, Werbik, Guman.

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz