Protekce v repre? Spíš naopak, čeká Kovář. Za přípravu s Plzní je rád

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Zatímco třeba Milan Gulaš se na novou sezonu tradičně připravuje sám, s hokejisty Plzně trénuje jiná hvězdná persona – útočník Jan Kovář, jenž bude pokračovat ve švýcarském Zugu.

„Honza mi zavolal a říkal, že by s námi chtěl trénovat. Řekl jsem mu, že to není problém a budeme jedině rádi, pokud si vyzkouší i kolektivní letní přípravu,“ vysvětluje kouč Škodovky Ladislav Čihák.

„On sám chtěl, byl i v kontaktu s kondičním trenérem Honzou Snopkem. Je to dobré i pro mladé kluky, že s nimi takový hráč chce trénovat. I přesto, že už ho znají a rok tady s ním byli,“ zmiňuje sezonu 2018/19, kdy Kovář působil v Plzni od prosince až do play off.

Rozvolňování vládních opatření teď už všem vlévá krev do žil, ale pro hokejové fanoušky jsou aktuální týdny pořád dost hořké. Podobně i pro třicetiletého útočníka, který by je za normálních okolností velmi pravděpodobně trávil s českou reprezentací na světovém šampionátu ve „svém“ Švýcarsku.

Od roku 2013 chyběl na turnaji jen jednou! Teď má najednou květen podivně volný...

„Je to zvláštní hlavně tím, že mělo probíhat mistrovství světa. Nějaký ten pátek už jsem nic nedělal, takže jsem opravdu moc rád, že se mohu připravovat v Plzni. Je to něco jiného, ale doufám, že mi tohle delší volno prospěje. A budu dobře připravený na další sezonu,“ hlásí Kovář na klubových stránkách.

„Připravovat se v partě je vždycky lepší. Asi to bude trošku dlouhé, ale jsem rád, že tu možnost mám a mohu potrénovat,“ děkuje trenérům.

Foto: Lukáš Kratochvíl, hcplzen.cz

Písecký odchovanec, jenž předloni zkoušel prorazit i do NHL, je v posledních letech na trhu hodně žhavým zbožím. Jeden z nejlepších evropských centrů loni podepsal na rok v Zugu, pak řešil, co dál. Varianta návratu do Kontinentální ligy i přes lukrativní nabídky padla, už v únoru se pod Alpami dohodl na nové tříleté smlouvě.

V nedokončené sezoně NLA nasbíral 45 bodů (14+31) v 50 zápasech, čímž se zařadil na šesté místo produktivity soutěže. Zug i díky němu patřil do špice, na první Curych ztrácel jediný bod.

Hlavně proto Kováře nenadálý konec hodně mrzel. „Loni jsem přišel do ambiciózního klubu, úkolem bylo udělat dobrý výsledek v play off. K tomu jsme se nedostali, bude to muset vyjít příští rok,“ doufá.

Se spoluhráči je v kontaktu, plánuje se k nim připojit koncem července. Co bude dělat do té doby, to je čistě na něm. „Ale ještě asi ani není rozhodnuto, kdy liga začne. Uvidíme, jak to všechno bude, jestli se bude něco posouvat. Nedá se moc plánovat, co bude za dva nebo tři měsíce,“ ví Kovář.

V posledních dnech letmo sledoval i situaci okolo nového realizačního týmu reprezentace. A za výsledek musel být rád – Filipu Pešánovi budou asistovat Martin Straka a Jaroslav Špaček, tedy dva plzeňští patrioti.

Že by ale kvůli tomu Jan Kovář očekával nějakou protekci? To vůbec. „Myslím si, že to bude naopak. Filipa Pešána neznám vůbec, znám jen asistenty, tak uvidíme, jaké to bude,“ říká.

„Vždycky je ale dobré, když se někde potkáte s lidmi, se kterými jste už pracoval. Těším se na to. Martina Straku jsem jako trenéra nezažil, jen jako spoluhráče. Myslím si, že první dva dny se bude jen smát, a potom vybouchne,“ dodává Kovář s úsměvem.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz