Proti Motoru dá Jágr zase jen vteřiny. Myslel jsem, že to bude lepší, tvrdí

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

12. března 16:20

Václav Jáchim

Původně doufal, že v semifinálové sérii proti Motoru stihne víc než během posledních utkání. Ale kdepak, Jaromír Jágr znovu po několika vteřinách zmizí z ledu, legendární útočník totiž stále není fit a dál léčí zranění, které utrpěl po souboji s havířovským Markem Sikorou. "Jak se cítím teď, zatím moc šancí nevidím," odpověděl Jágr na dotaz ČTK, zda proti Motoru pomůže Rytířům výraznější měrou.

Plekanec Chance liga

Situace se tedy nemění. Jágr s týmem odjede do Českých Budějovic, kde série v úterý startuje úvodním duelem. Olympijský vítěz z Nagana patrně nastoupí v úvodní pětce a záhy po začátku utkání zamíří do kabiny. Jágr sbírá starty nutné k účasti v případné baráži, potřebuje jich mít patnáct. "Bude to stejné. Jde o to, že kdybychom postoupili a dostali se do baráže, tak některé zápasy by se třeba hrály až za měsíc. To věřím, že do té doby bych třeba byl schopen hrát," připomněl.

Ve WSM Lize dosud Jágr absolvoval jen čtyři celá utkání, připsal si v nich čtyři asistence. Duel s Havířovem pro něj skončil velmi brzy, při souboji se Sikorou utrpěl lídr Rytířů třes mozku a tržnou ránu v obličeji, zároveň si pochroumal pravé koleno - konkrétně došlo k poranění postranních vazů a poškození menisku. Musel na marodku, do série prvního kola play off proti Prostějovu naskakoval jen na několik vteřin. Takhle si v šesti duelech připsal pět startů.

Jágr původně naznačil víru, že léčba proběhne pozitivně a brzy mu umožní návrat do soutěžních bitev. Problém konzultoval s profesorem Pavlem Kolářem, jenže proces není tak rychlý, jak si původně legendární osmašedesátka představovala. "Musím říct, že jsem si myslel, že to bude lepší, než to je. Že se budu rychleji uzdravovat. Ale realita je taková, že se to poslední týden nikam nepohnulo," poznamenal Jágr pro ČTK.

Jaromír Jágr v zápase s Havířovem utrpěl zranění a odjel na střídačku se zakrváceným obličejem.

Jaromír Jágr v zápase s Havířovem utrpěl zranění a odjel na střídačku se zakrváceným obličejem. | Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Do plné tréninkové zátěže zatím naskočit nemůže. Den před startem soupeření s Českými Budějovicemi Jágr chyběl při společné přípravě Rytířů, na ledě se chystal individuálně. "Snažím se zůstat pozitivní a trénovat spíš střelu nebo techniku, kde moc nepoužívám nohy. Doufám, že když se to zlepší, tak bude jen otázka času, kdy budu moci nastoupit. Uvidíme. Jde o to, že mi není dvacet let a léčba trvá déle než u mladších lidí," popsal aktuální rozpoložení.

Hokejisté Kladna budou s Motorem bojovat o postup do extraligové baráže, vítězný tým musí nasbírat čtyř výhry. Druhou dvojici semifinále play off WSM Ligy tvoří hokejisté Karlových Varů a pražské Slavie. Jágr by Kladnu velmi rád pomohl, nicméně legendární útočník nemíní ani nechce riskovat. "Vím, že koleno není pevné. a jakmile nemám pevný spodek, tak je větší šance se znovu zranit, což by bylo dost nepříjemné. To byl důvod, proč jsem se zranil poprvé. Nebyl jsem stoprocentně fit, takže jsem nebyl silný, proto jsem ten osobní souboj neustál," doplnil.

V prvním kole play off absolvovali Rytíři nejvíc zápasů ze všech postupujících, prostějovské Jestřáby vyřadili až v šestém duelu série. "Tyhle zápasy našim hráčům pomohou do budoucna. I z mého pohledu je lepší hrát, než trénovat a čekat na dalšího soupeře. Měli jsme čtyři dny mezi sériemi, a to je dost času, aby si mužstvo odpočinulo," uvedl.Ačkoli sám bude opět sbírat jen vteřiny, mužstvu bude maximálně nápomocen. "Mám za sebou spoustu utkání a nějaké zkušenosti, Člověk také vidí hokej jinak, když je čerstvý, nebo se jen dívá seshora. Takže určitě můžu poradit," uzavírá.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz