Proti Spartě je to prestižnější, hlásí Chmielewski. Vítězný gól by prý dal každý

Foto: hcocelari.cz

Oceláři ve 35. kole na svém ledě přivítali Spartu. Hráči s drakem na hrudi chtěli odčinit nezdar z derby, a také v domácím prostředí porazit pražský celek. To se Slezanům povedlo. Tým kapitána Lukáše Krajíčka se znovu vyhoupl do čela extraligové tabulky, byť to bylo díky nejtěsnější možné výhře.

Jágr Chance liga

„Ze začátku jsem to chtěl ještě spravit, ale protihráč mě lehce zahákoval. Puk tam mířil a když už byl za brankovou čárou, tak jsem zvedl ruce. Ale měl jsem šanci to tam ještě dotlačit, kdyby bylo třeba. Viděl jsem však, že je to stoprocentní gól, tak jsem zvedl ruce, ať rozhodčí mají co dělat,“ usmíval se autor vítězné trefy.

Jak těžké bylo utkání proti Spartě?
Byl to těžký zápas, hlavně začátek. Hráli jsme fakt špatně, ale hodně nám pomohla trefa Vládi Svačiny z naší vůbec první střely. Tohle nás dost zvedlo. Pak jsme hráli dobře, měli jsme výbornou druhou třetinu a zápas nakonec dopadl dobře.

Hráli jste druhý duel ve dvou dnech, nechyběly vám síly?
Hodně nám pomohla účast na Spengler Cupu. Tam nahoře byl ten vzduch jiný a teď, když budu mluvit za sebe, ty síly máme a je to vidět i na klucích. Vůbec nebylo poznat, že jsme den dřív hráli utkání. Takže sil máme dost.

Skórovali jste z první střely, takže jste Sedláčka ve Spartě přivítali ostře.
Tak jsme to chtěli a chceme to udělat každému brankáři, který do Třince přijede. Super, že zrovna jel Vláďa, který má výbornou střelu a gólman neměl šanci.

Cítím se pořád lépe, hlásí Růžička po skalpu Sparty

A jak jste viděl svou vítěznou trefu?
To by dal asi každý hráč. Guntis Galvinš udělal 99 procent gólu. Naznačil střelu, všechny hráče i gólmana na ni nalákal, pak zvedl hlavu a poslal mi puk do prázdné brány. Jen jsem to tam pomalu posunul.

Byl jste si jistý, že puk dojde až za čáru?
Ze začátku jsem to chtěl ještě spravit, ale protihráč mě lehce zahákoval. Puk tam mířil a když už byl za brankovou čárou, tak jsem zvedl ruce. Ale měl jsem šanci to tam ještě dotlačit, kdyby bylo třeba. Viděl jsem však, že je to stoprocentní gól, tak jsem zvedl ruce, ať rozhodčí mají co dělat.

Minutu na to jste měl podobnu šanci, co chybělo?
Měl, po krásné individuální akci, kdy jsem puk posunul na Davida Ciencialu a on mi to krásně vrátil. Jen mi puk skočil na tom bekhendu a netrefil jsem odkrytou branku. Byla to moje chyba.

Jones seřval rozhodčí a dostal trest do konce utkání

Jak daleko bylo ke rvačce po jedné situaci před brankou hostů? Vypadalo, že byste s Dvořákem do toho šel.
Oni byli dva, skočili na mě. Když jsem byl kolenem dole, možná byl už jenom jeden. Oni zachraňovali brankoviště, to je přesně to, co vlastně mají dělat. Já ale viděl, že puk skákal a brankář ho neměl pod kontrolou. Proto jsem ho chtěl dorazit, ale trefil jsem jeho rukavici. Oni z pozice beků udělali to, co měli. Žádná rvačka to nebyla, byl to jen hokej.

Jak těžké bylo udržet vedení, když jste posledních necelých pět minut hráli ve čtyřech?
Bylo to těžké. Faul na Guntise nám hodně pomohl, hrát poslední čtyři a půl minuty v oslabení proti Spartě by bylo náročné. Navíc nám chyběl Tomáš Marcinko, který hraje defenzivní fáze hry a v oslabení. Neměli jsme moc hráčů na oslabení, takže super, že to rozhodčí pískli a bylo to čtyři na čtyři. Minutu a půl do konce jsme už výsledek udrželi.

Vám se proti Spartě daří, že?
Sparta je Sparta. Když jsem tady přišel z Polska, tak Sparta byla jedním z týmů, které jsem znal. Podařilo se mi jí dát svůj první extraligový gól. Vždycky se na ni člověk připravuje, ale to stejné děláte i proti ostatním týmům. Proti Spartě to však je prestiž.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz