První gól od vážného zranění. Díky tam nahoře, že je vše v pořádku, vděčí Jergl

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

1. prosince 2018, 9:41

David Jahoda

Podruhé za sebou se podílel na vítězném gólu parťáka Miroslava Holce. Ještě předtím – už po 103 vteřinách hry – ale Aleš Jergl sám vstřelil gól. V týmu rozjeté Olomouce byl posledním útočníkem, který v letošní sezoně nedobrovolně držel nulu v kolonce branek. „Je to super. Čekání bylo dlouhé,“ těšilo ho po zápase proti Mladé Boleslavi, kterou Kohouti porazili 3:2, zapsali čtvrtou výhru v řadě a posunuli se už na pátý flek.

Nový fanshop

V Havířově, kam zejména v říjnu jezdil hrát, když na něj nezbylo místo v kohoutí sestavě, se z gólové radosti mohl těšit dvakrát. Na stejný pocit opojení v olomouckém dresu ale čekal setsakramensky dlouho. 

„Poslední gól za Olomouc? Určitě to bylo ještě před zraněním, které se mi stalo v Hradci Králové, což už je celkem dlouho,“ pátral Jergl v paměti a připomněl, kvůli čemu přišel o část minulého ročníku

„U střídačky jsem dostal kopanec bruslí. Měl jsem zlomenou čelist, 24 stehů vevnitř, 12 venku, zlomený nos, trochu mi to zasáhlo i do oka. Všechno je ale naštěstí už v pořádku, vidím dobře. Díky, že tam nahoře při mně stáli a všechno je dobré,“ ví Jergl, že vše mohlo dopadnout podstatně hůř.

Naposledy se za Moru trefil vloni 28. prosince na ledě Třince a na domácím ledě se v soutěžním utkání prosadil dokonce poprvé od 10. ledna 2016! Gólem ale jen potvrdil, že nyní svou platnost pro hanácký celek rozhodně má. „Je to super. Čekání bylo dlouhé, jsem rád, že to tam konečně spadlo. Říkal jsem si, že musím počkat a jít tomu naproti,“ pravil.

Branka, kterou už po 103 vteřinách hry překonal mladoboleslavského gólmana Gašpera Krošelja ale byla z kategorie jednodušších. „Těžké už jsem to neměl. Dostal jsem to na hokejku, viděl jsem prázdnou bránu, tak jsem zavřel oči a napálil to tam. Jsem rád, že to tam konečně spadlo,“ těšilo ho. 

Kromě gólu zapsal i asistenci na vítězný gól Miroslava Holce. Jeho parťák z útoku zaznamenal rozdílovou trefu i dva dny předtím v Brně a hádejte dvakrát, kdo mu V napráskaném Rondu servíroval ukázkový pas.

Irgl: Nemáme tabulkové cíle, chceme kousat

„Dařilo se nám. Celkově nám to poslední zápasy docela sedí, i v Brně nám to klaplo. Teď proti Boleslavi jsme mohli dát víc gólů, šancí jsme měli dost. Zahráli jsme ale suprově celý mančaft, takže pochvala pro všechny,“ hodnotil Jergl utkání.

Vítězství se alespoň z pohledu Hanáků rodilo dost netypicky. Ke třem bodům proti houževnatému soupeři, který za sebou stejně jako Mora neměl vůbec špatné období, stačil Kohoutům vybudovaný náskok z první třetiny a následně důsledné boření mladoboleslavských snah o dotáhnutí ztráty.

„Trenéři nám říkají, abychom zbytečně neustupovali, abychom drželi červenou čáru. To se nám daří a proti Boleslavi to byl asi základní kámen vítězství.“ V suchém triku to ale nakonec rozhodně nebylo. Když Jakub Orsava v 59. minutě snížil na rozdíl jednoho gólu, Olomoučtí se ještě zapotili.

„Viděl jsem prázdnou bránu, tak jsem zavřel oči a napálil to tam. Jsem rád, že to tam konečně spadlo.“

„Možná jsme se trochu uspokojili, nevím, každopádně oni asi zapnuli na jinou rychlost. Ale vyhráli jsme a jsme za to rádi,“ cenil si Jergl hlavně výhry, která byla pro Moru čtvrtou za sebou a sedmou v posledních osmi zápasech!

„Je to perfektní. Trochu jsme to pozměnili. Systém, který hrajeme, se nám daří. Za body jsme rádi, jdeme zápas od zápasu a každý chceme vyhrát,“ pronesl Jergl častou floskuli, která je však při vítězné šňůře zřejmě nejlepším receptem na její další prodloužení.

Jak pojmenovat změny, které Kohouty po reprezentační pauze vynesly až na páté místo nabité extraligové tabulky? „Naši hru jsme zjednodušili. Někdy jsme to až zbytečně hráli v našem pásmu, teď jsme si řekli, že to budeme rychleji otáčet. Daří se to, což je jenom dobře,“ usmíval se Jergl spokojeně. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz