První góly v extralize? Věděl jsem, že někdy přijít musí, směje se Koffer

Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

Po smolné porážce s Olomoucí se Dynamo vrátilo do sedla a šesti góly smetlo Vítkovice. Pátá výhra z posledních šesti zápasů znamená, že se Pardubice opět dotáhly na čelo tabulky. Suverénní výhru 6:0 podpořil čistým kontem Milan Klouček, premiérové góly v extralize navíc vstřelil dvacetiletý Filip Koffer.

Fanshop národního týmu

Při nedělní porážce 0:1 po prodloužení se Pardubice střelecky trápily, nedokázaly ani jednou překonat olomouckého Jakuba Sedláčka. Chuť si Dynamo napravilo proti Vítkovicím, které vyprovodilo šesti góly a čistým kontem.

Hned na začátku utkání ještě několikrát Vítkovice podržel Aleš Stezka, který nestačil až v desáté minutě na střelu Roberta Říčky. Pro nejlepšího střelce extraligy šlo už o devátou branku v ročníku. V patnácté minutě poté zvýšil na rozdíl dvou branek Robert Kousal.

Třetí branku přidal ve druhé třetině z trestného střílení Filip Koffer. Mladý pardubický útočník se tak dočkal první branky v extralize. „Jsem rád, že to tam konečně padlo. Snažil jsem se tím nesvazovat. Věděl jsem, že někdy ten gól přijít musí,“ smál se Koffer.

Trestné střílení proměnil s přehledem. Na Stezku vyzrál přesnou střelou pod lapačku. „Jsem rád, že jsem dostal šanci jet nájezd a ukázat, že gól umím dát. Přiznávám, že jsem hodně chtěl jet, věřil jsem si. Mám pár natrénovaných variant, tohle byla jedna z nich.“

Čtvrtý gól si připsal Ondřej Roman, který před zápasem avizoval, že pro něj půjde o speciální utkání. Právě v dresu Vítkovic zaznamenal Roman více než 400 extraligových startů. Samostatný únik následně v pátou branku Pardubic proměnil svižnou střelou mezi betony Matěj Blümel.

Na 6:0 uzavřel druhou brankou v zápase dvacetiletý Koffer, který se rychle zorientoval před brankou a dorazil střelu ještě o rok mladšího obránce Hrádka od pravého mantinelu. „Můj druhý gól byla jednoznačně práce Michala Hrádka, já už jsem to jen dorazil," přiznal Koffer.

Jednoznačný výsledek napovídá, že pro Dynamo mohlo jít o pohodlné vítezství. S tím však Koffer nesouhlasí. „Celý zápas určitě nebyla naše dominance. Měli jsme tam pár výpadků, dělali jsme zbytečné chyby a Vítkovice měly nějaká přečíslení. Milan Klouček odvedl výbornou práci.“

Pardubický brankář pochytal všech 31 střel Vítkovic a připsal si třetí čisté konto v nejvyšší soutěži. „Pár šancí bylo, ale naštěstí tam nic nespadlo,“ byl po vychytané nule rád Klouček.

Východočechy teď čekají tři venkovní zápasy v řadě. Postupně se utkají s Třincem, Spartou a Plzní. „Budeme se snažit připravit stejně, jak na každý jiný zápas. V téhle lize není lehký soupeř. Máme to nastaveno tak, že jdeme vyhrát každý zápas, to je naše motivace," řekl Koffer.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz