První hattrick v kariéře! Konečně si ho můžu odškrtnout, směje se Eberle

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

31. prosince 2018, 13:09

Gregor Tluk

Poslední kolo roku 2018 zaválo hokejisty plzeňské Škody do Chomutova, kde svěřenci Ladislava Čiháka odehráli úplně jiný zápas než při minulé návštěvě pirátské ROCKNET ARÉNY. V předchozím klání bylo o vítězi jasno de facto už po první třetině. Tu Západočeši vyhráli 3:1 a nakonec odjeli s výhrou 9:2. Tentokrát zápas Tipsport extraligy rozsekla až poslední minuta, v níž dokonal premiérový hattrick kariéry Jan Eberle. „Byl jsem ve správnou chvíli na správném místě,“ glosoval skromně svůj počin forvard, jehož postavení v brankovišti krátce před vítězným gólem zrušilo trefu Connora Allena.

Tím pádem se plzeňským hrdinou stal devětadvacetiletý útočník, který třemi góly zdvojnásobil své letošní střelecké konto během jediného střetnutí, v němž se pokaždé prosadil z předbrankového prostoru. Jan Eberle v sedmé minutě otevřel střelecký účet zápasu a čtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou jej vítěznou trefou také uzavřel. „Dát tři góly je úžasný zážitek a krásný pocit, který ještě podtrhuje výhra,“ tetelil se blahem.

„Už mockrát jsem po dvou gólech myslel na hattrick, teď to vyšlo vlastně v posledním střídání, za což jsem rád,“ vyprávěl dále zvesela. „Je to můj první hattrick. Říkal jsem si, že bych v kariéře nějaký mohl dát, tak si tenhle úkol můžu konečně odškrtnout,“ culil se následně.

„Příště si asi v kabině vylosujeme, kdo dá v Chomutově hattrick.“

V předchozích osmadvaceti startech skóroval třikrát, což se Janu Eberlemu nyní povedlo v jediném duelu. Napodobil tak spoluhráče Vojtěcha Němce, který naposledy v Chomutově rozvlnil síť dokonce čtyřikrát. „Příště si asi v kabině vylosujeme, kdo dá v Chomutově hattrick,“ chechtal se kladenský rodák.

„Rozhodně ale nechci shazovat výkon domácích,“ rychle přepnul na vážnou nótu. „Kdo tu byl, viděl vyrovnané utkání do poslední vteřiny, které jsme překlopili na naši stranu až v závěru. Jsem rád, že jsem se trefil znovu já a mám hattrick, ale na druhou stranu je jedno, kdo góly dá, když se vyhraje,“ pronesl jediný střelec Škody v duelu 31. kola základní části.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Jak už bylo zmíněno, Jan Eberle se prosadil vždy kolem chomutovského brankoviště. „Tohle je současný hokej, takové góly padají. Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas. Jsem moc rád, že se to ke mně odrazilo a dal jsem góly,“ ohlížel se krátce po závěrečné siréně.

Plzeňští trenéři postrádali některé hráče, odchovanec středočeského hokeje tak strávil na ledě téměř sedmnáct minut, což mu zvedlo průměrný zápasový čas na ledě na aktuální hodnotu 14:56. „Na ice time si nemůžu stěžovat, na ledě dostávám docela dost prostoru pořád a jsem rád, že jsem to tady splatil,“ lebedil si.

Všichni odvedli parádní týmový výkon, těší Eberleho

„Snažili jsme se tlačit do brány a puky se k nám odrazily,“ popsal následně jednoduchou taktickou strategii muž, který chodil v závěru na led s největšími hvězdami mužstva. „Na poslední dvě střídání mě trenéři dali k Honzovi Kovářovi s Milanem Gulašem a vyšlo to. Ale všichni odvedli parádní týmový výkon,“ chválil bez rozdílu.

Na utkání přišlo pět tisíc diváků, dorazila také početná horda plzeňských příznivců. Zápas tak měl perfektní kulisu. „Byla tu úžasná atmosféra a našim fanouškům patří velké poděkování, že nás přijeli podpořit v takovém množství,“ děkoval Jan Eberle na dálku. „Jsme rádi, že jsme tak nějak potvrdili roli favorita a vezeme si tři body,“ uzavřel hodnocení rozlučky s rokem 2018.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz