První hattrick za muže! Ale nevím, jestli mi ho uznají, tvrdí tahoun Knotek

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

15. ledna 2018, 11:48

David Jahoda

Dát tři góly v jednom zápase se hráči Olomouce povedlo naposledy ještě v prvoligové éře. Tehdy se v postupové sezoně 2013/14 během čtvrtfinále play off proti Litoměřicím prosadil hattrickem Pavel Selingr. V extralize ale dlouho nic. Povedlo se to až Janu Knotkovi, který v závěru zápasu proti Chomutovu přisoudil Hanákům tři body. Jeho tým přitom jen o chvíli předtím přišel druhým inkasovaným gólem ve své přesilovce v utkání o vedení. Sám si ale třígólovým zápasem nebyl úplně jistý.

Nový fanshop

„Nevím, jestli mi ho uznají. Nejsem si jistý, jestli jsem ten druhý tečoval. To asi zjistí na videu,“ uvedl Jan Knotek. Pokud ale jeho jméno u vítězné trefy Olomouce zůstane, stane se prvním hráčem Mory s hattrickem po téměř čtyřech letech. Kolik jich dal v kariéře on sám? „V extralize je určitě první a podle mě ani v první lize jsem hattrick nedal. Zřejmě jsem si to v mužském hokeji oslavil poprvé,“ prozradil tahoun Hanáků.

O tom, že se v Olomouci něco podobného už pěkně dlouhou dobu nestalo, svědčí i fakt, že na led přiletěla jen jedna kšiltovka. „Jedna? Ani jsem si nevšiml,“ smál se hrdina utkání. „Je zima, takže lidi nemůžou házet čepice,“ doplnil. A týmový pokladník? Ten už si mne ruce. „Určitě je tam něco vypsaného, hattrick je tu taková rarita. Třeba mi ho ale neuznají a nic nebudu platit,“ dodal s úsměvem. „Kdyby mi ho ale neuznali, rád určitě nebudu. Hattrick se nedává každý den,“ řekl už vážně.

Právě zmíněná branka, kterou si nebyl Knotek jistý, byla ze všech tří vůbec nejdůležitější. Přišla jako nejlepší možná odpověď v přesilové hře, v níž předtím kohouti inkasovali a přišli o jednogólové vedení. Bylo to podruhé, co Mora v utkání dostala branku při vlastní početní výhodě. „Stává se nám to v poslední době docela často. Hrajeme to trochu laxněji, než by bylo zdrávo. Zbytečně si tím utkání komplikujeme,“ zlobil se. „Zaplaťpánbůh, že se nám v té přesilovce podařilo dát gól. Zase jsme odskočili a utkání jsme zvládli. Byl to důležitý zápas,“ ulevilo se 30letému útočníkovi.

„Je zima, takže lidi nemůžou házet čepice.“

Po třech minutách, kdy se Knotkovi povedlo zápas rozseknout, pak završil hattrick a definitivně zametl s chomutovskými bodovými nadějemi. Nejzajímavější ze všech tří gólů byl ale zřejmě hned ten první, s nímž otevřel skóre. „Gólman byl vyjetý z brány, tak jsem ho zkusil trefit do zad, nebo do betonu. Šťastně se to odrazilo,“ okomentoval svůj první zářez v duelu s Piráty.

Burian: Inkasované góly v přesilovkách snížily výkon našeho útoku

Knotek zažívá možná životní sezonu. V roli prvního centra táhne Olomouc nejen svým příkladným bojovným pojetím hokeje, ale také spoustou bodů a gólů. „Celkově se v sezoně cítím dobře, ale poslední zápasy to nebylo moc dobré. Jako lajna jsme inkasovali hodně branek. Snad mě ty góly zase nakopnou zpátky,“ řekl odchovanec pražské Kobry.

V týmové statistice střelců se přetahuje s Vilémem Burianem. „Občas si o tom řekneme, třeba když jdeme na oběd. Že se tam předháníme. Jednou on, jednou já. Momentálně ani nevím, jak na tom jsme,“ pravil tázavě. Po třígólovém představení je Knotek na čtrnácti trefách, Burian má o dva méně. „Jo? No, on mě zase dožene.“

Ani po tak úspěšném utkání ale neměl se závěrečnou sirénou odpracováno. Brankář Branislav Konrád si ho vyžádal jako parťáka pro pozápasovou děkovačku s fanoušky. Knotek posloužil jako trakař. „Braňo vždycky něco vymyslí. Pokaždé sotva lezu a on: Zůstaň, zůstaň. A pak mi tam dá takovou šichtu,“ rozesmála se největší hvězda střetnutí proti Chomutovu. 

Sestřih utkání HC Olomouc – Piráti Chomutov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz