První místo? Výborné! Snad budeme takhle pokračovat, doufá Křehlík

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mají nejlepší útok soutěže a taky nejproduktivnějšího hráče. I to jsou důvody, proč junioři Karlových Varů vedou po čtyřech týdnech tabulku turnaje O Pohár DHL! Energii táhne Tomáš Křehlík, jenž tráví na západě Čech druhou sezonu po přestupu z Vysočiny a letos bodoval zatím ve všech zápasech – na kontě má už sedm gólů a šest nahrávek.

HokejkaTV

Hezky se vám dívá na tabulku, že?
Určitě je to výborné. Náš tým si sedl a doufáme, že takhle budeme v sezoně pokračovat. Budeme se snažit podávat co nejlepší výsledky, aby se na nás chodilo dívat co nejvíc lidí a dělali jsme dobrou reklamu klubu.

Čekali jste, že by se vám mohlo až takhle dařit?
Popravdě jsme to asi nečekali, ale připravovali jsme se na to, že půjdeme zápas od zápasu a budeme chtít každý vyhrát.

Co vám ve hře tak dobře funguje?
Já si myslím, že prostě hrajeme jako tým a doplňujeme se. A že se snažíme plnit taktiku, kterou nám dávají trenéři. Díky tomu to asi takhle funguje.

A jaké jsou základy vaší taktiky?
Určitě bojovnost, rychlý hokej. Hrát pospolu, držet se u sebe. A týmová hra.

„Řekli jsme si, že chceme postoupit do play off a třeba vyhrát titul.“

Který z těch osmi zápasů vám vyšel nejlépe?
Možná to bylo ve Zlíně, kdy jsme se tahali o výsledek a rozhodla to až třetí třetina. Nebo zápas s Litvínovem, ten měl velkou kvalitu a rozhodli jsme ho taky až ve třetí třetině, kdy nám tam napadaly góly. Jinak určitě mají všechny zápasy kvalitu.

Jediná porážka přišla v Olomouci, ale to bylo až po nájezdech. Takže asi nic, co byste si museli vyčítat.
To asi ne. My jsme do Olomouce přijeli pět minut před rozbruslením, jelikož jsme stáli všude na dálnici. Ale i tak si myslím, že jsme podali dobrý výkon.

Jaké jste si dali cíle před startem sezony?
Že chceme hrát rychlý hokej, vyhrávat co nejvíc zápasů. Zlepšovat individuální věci, ale zároveň hrát týmově. A postoupit do play off a třeba vyhrát titul.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Poslední zápas v Jihlavě jste vyhráli 6:1, hlavně díky třem gólům už v první třetině. Chtěli jste to rychle urvat?
My jsme chtěli hrát od začátku svoji hru, což bylo v první třetině asi nejvýraznější. Hráli jsme rychlý hokej, šli jsme do brány, takže nám tam napadaly góly. Potom jsme trošku polevili, ale od druhé třetiny jsme se do toho zase dostali a bylo to dobré.

Přišlo mi, že hrajete o kus vyspělejší hokej než Jihlava...
Nejsme ale úplně nejstarší tým, taky se snažíme hrát dost na mladé. Máme myslím tři dvoutisícovky, jinak všechno mladší.

Za rozhodnutého stavu poprvé v sezoně střídal váš gólman Adam Horák a pustil do hry Lukáše Víta. Jste rádi, že jste mu dopřáli start?
Určitě. On to má těžké, protože Adam Horák chytá fantasticky. A když se vyhrává, tak to nemá cenu měnit. Lukáš to měl taky složité, měl tam pár dobrých a těžkých zákroků. Myslím, že to zvládl dobře, snažili jsme se mu co nejvíc pomoct.

Adam vás jinak drží, viďte?
Ano, stabilně chytá výborně a hodně nás drží. Když nám třeba hra zrovna nejde, tak se na něj můžeme spolehnout, že nedostaneme nějaký blbý gól. Můžeme z toho pak tvořit další část zápasu.

„Ve Varech s gólmany dobře pracují. Myslím, že jak Lukáš Mensator, tak pan Knížecký odvádějí skvělou práci a na klucích to jde vidět.“

Pořád by za vás mohli chytat i Jan Bednář a Jakub Kašpar. Je asi parádní signál, že i když vám ti nejlepší brankáři odejdou, tak stejně máte v brance oporu.
Přesně tak. Ve Varech s gólmany dobře pracují. Myslím, že jak Lukáš Mensator, tak pan Knížecký odvádějí skvělou práci a na klucích to jde vidět.

Střelecky táhnete tým vy, v osmi zápasech jste dal sedm gólů. Jste spokojený s osobními výkony?
Vždycky by to mohlo být lepší (usměje se). Jsem docela spokojený, ale nesmím se uspokojit. Dost mi pomáhají kluci z lajny, od Víti Jiskry po Adama Křemena, kteří mi to výborně připravují do gólových šancí. To je asi základ těch gólů, co jsem dal.

Jste tedy v lajně tím střelcem, který čeká na jejich nahrávku?
No, tak se to říct asi nedá. Prostě teďka to tam padá mně, ale může se stát, že příští kolo to tam bude padat Křémovi nebo Víťovi. Všechno se může otočit.

Berete na sebe zodpovědnost za výsledky, že byste měli tým táhnout?
No, snažíme se. Ale myslím, že i ostatní lajny nás dobře doplňují, góly nedáváme jenom my. Pak to jde v zápasech vidět, že když nám to třeba zrovna nejde, tak se dokážou prosadit další.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V mládeži jste už ve třetím klubu, vystřídal jste Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod a teď Karlovy Vary. Jak můžete tyto zkušenosti porovnat?
V každém týmu bylo něco. Ze Žďáru jsem odcházel z mladšího dorostu, kde jsem dostal velký prostor, ale už tam nebyla perspektiva jít výš. Tak jsem šel do Brodu, kde jsem hrál starší dorost pod Vaškem Adamem a pak pod panem Cachnínem, což mi dalo ohromné zkušenosti. Tvořil jsem lajnu s Richardem Cachnínem a Markem Teclem, což bylo úžasné. Tam jsme dost bodovali. Teď ve Varech myslím, že mi to dává ještě víc. Máme dost tréninků a individuální přípravy, trenéři se s námi snaží mluvit, rozebírají každý zápas a každou situaci v zápase. Myslím, že nám to dá ohromné zkušenosti, až půjdeme do dospělého hokeje.

Byl pro vás přesun z Vysočiny na západ Čech těžší, nebo jste si zvykl rychle?
Samozřejmě jsem si nějakou dobu zvykal. Minulá sezona pro mě byla trochu těžší, jelikož jsem byl zvyklý na nějaký systém z Brodu a taky kluky z Brodu, takže jsem se dost vracel domů. Ale teď, jak už běží druhá sezona, jsem si na to zvykl. Myslím, že to bude lepší a lepší.

V Havlíčkově Brodě je hodně rodinné prostředí, ve Varech už je to asi trochu jiné?
Určitě, v Brodě jsme byli taková velká rodina. Všichni jsme se znali dobře, kluci tam vyrůstali odmalička. Já jsem tam sice přišel ze Žďáru, ale i tak jsem ty kluky znal z různých výběrů, do Brodu to bylo kousek. Vážně to tam bylo dost kamarádské. Tady je to taky velká rodina, akorát jak jsou tady ti kluci stažení, tak se to trochu promíchává. Ale to si určitě sedne a bude to ještě lepší.

„Máme dost tréninků a individuální přípravy, trenéři rozebírají každý zápas a každou situaci v zápase. Myslím, že nám to dá ohromné zkušenosti, až půjdeme do dospělého hokeje.“

Zmínil jste Richarda Cachnína, do Jihlavy se na vás přijel podívat. Řekli jste si něco před zápasem?
Jenom jsme se bavili, že se kluci z Brodu přijedou podívat, protože mají volno. Ale jinak jsme se zrovna o tomhle zápase moc nebavili.

Máte čas, abyste občas navzájem viděli svoje zápasy?
Začátek sezony mi moc nevyšel, protože pořád máme zápasy a jsme pryč na tripech. Ale jezdím za nimi a oni občas za mnou.

Abychom to uzavřeli. Loni už jste měl i jeden start v extralize...
Ano, bylo to v play out proti Chomutovu. Naskočili jsme ještě s Ádou Křemenem a byly to pro nás dobré zkušenosti.

Takže je to motivace? Zopakovat to a přidat další zápasy?
Určitě. Snad budeme hrát dobrý hokej a dostaneme třeba víc zápasů. Ale to záleží na trenérech a hlavně na naší formě, jakou budeme odvádět práci v týmu a jak na sobě budeme dřít.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz