První návrat od dvacítek. Na chatky v zimě nezapomenu, tvrdí Řepík

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

7. listopadu 2019, 8:05

Václav Jáchim

(LEKSAND, od našeho zpravodaje) V českém výběru není moc hráčů, kteří by si v minulosti zahráli v Leksandu. Michal Řepík mezi ně patří, v lednu 2007 tu startoval na MS dvacetiletých. „Ve čtvrtfinále jsme tehdy prohráli se Švédy a bylo po medailových nadějích. Ten zápas si už vybavuju matně, dostali jsme pět gólů. Přitom jsme měli dobrý tým," povídá.

Ano, v kádru trenérů Bednáře a Trličíka byli například Pavelec, Jakub Kindl, Hanzal, Frolík, Sobotka, Voráček. Češi podlehli Tre Kronor 1:5, nakonec brali páté místo, v duelu útěchy zdolali Finy 6:2. Řepík se teď po dlouhých letech vrací do známých míst. „Hala není špatná. Tehdy byla moderní, poměrně nová. Hlavní zážitek se ale tenkrát týkal bydlení. Místo klasického hotelu jsme spali chatkách, na to se nedá zapomenout. Přelom prosince a ledna, venku pěkná zima," hlásí.

V kempu nad městem podobně nocovali silní Američané, kteří podlehli v semifinále po dramatických nájezdech Kanadě. V řadách hráčů USA válel Patrick Kane, za Kanadu zase hráli Jonathan Toews nebo Carey Price. Češi díru do světa neudělali, Řepík ale nezapomněl. „Kdykoli zaslechnu něco o Leksandu nebo o Moře, samozřejmě se mi vybaví, že jsme tam hráli dvacítky. Všechno jsme měli před sebou," připomene s úsměvem.

Foto: hcsparta.cz

Juniorský národní tým tehdy začínal turnaj v Moře, což je ještě menší městečko než Leksand. Právě odtud loni dostal Řepík konkrétní nabídku angažmá. „Lehce jsem to zvažoval, ale nakonec jsem se rozhodl jinak a vrátil se do Slovanu," říká. Život v místních končinách je úplně jiný než ve velkých metropolích. „Já bych šel do klubu kvůli hokeji, člověk tráví docela dost času na zimáku, navíc by se asi hodně cestovalo. Mora leží uprostřed Švédska a k soupeřům to má daleko. Horší by to asi bylo pro manželku s malým," přemítá.

Hokejový osud zavál Řepíka jinam, letos uskutečnil návrat do Sparty a na turnaj Karjala mohl odjet spokojený. Pražané aktuálně vedou Tipsport extraligu. „Jsem samozřejmě rád, že se daří. Po nepovedených sezonách byl ve Spartě určitý tlak, spíš tedy ze strany médií. Vedení se k nám chová suprově. Hra občas není nejlepší, ale navzdory tomu dokážeme urvat vítězství, což je určitě důležité. Takové zápasy mohou přijít v play off, pokud je budeme přetahovat na naši stranu, jenom dobře."

Foto: Alena Zapletalová

Pohodu přinesl i návrat do Prahy, kde jsou Řepíkovi doma. „Toho si užívám. A hlavně malého, který roste jako z vody," zmiňuje synka Sebastiana. Má se čile k světu. Vypadá to, že by jednou mohl napodobit tatínka. „Uvidíme, nebudu ho do toho tlačit. Ale baví ho to, doma lítá s hokejkou, takže bychom ho na hokej možná dali."

Řepík aktuálně soustředí pozornost na turnaj Karjala, což je první akce elitního výběru od jarního mistrovství světa na Slovensku. „Sil je dost, zase tolik zápasů jsme v sezoně ještě nesehráli," ujistí. Na těžké bitvy se těší. „Myslím, že mi to může pomoci, Na mezinárodní úrovni bude tempo vyšší. Zápasy jsou rychlejší a důraznější. Když se pak vrátím do Sparty, mohl bych z toho svým způsobem těžit."

Trenér Miloš Říha starší zařadil sparťanského kapitána do formace k Janu Kovářovi. „Pár zápasů jsem s ním odehrál. Honza je výborný hokejista, dokáže přihrát, má vynikající atributy. V Praze jsem si dělal legraci, že bych na Spartě nadhodil, jestli by ho nechtěli přilákat k nám. Je fakt skvělej." V dnešním utkání proti Švédsku bude formace Řepíka, Kováře a Andreje Nestrašila důležitou ofenzivní zbraní českého výběru. „Nečeká nás nic jednoduchého. Domácí se budou chtít předvést, poženou je diváci. Doufám, že se pořádně připravíme a odehrajeme kvalitní zápas s dobrou koncovkou," uzavírá.

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz