První nula dvě kola před koncem? Co mám dělat, směje se Janus

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Litvínov v neděli udělal další důležitý krok na cestě k záchraně, Vítkovice na domácím ledě porazil 4:0. Ve svých zápasech ale zároveň uspěly Kladno i Pardubice, situace na chvostu tabulky se tak znovu zamotala. Tři týmy půjdou do dalšího kola s 60 body, nejhorší výchozí pozici mají Rytíři.

partneři českého hokeje

„Myslel jsem, že dneska po zápase už bude klid. Bohužel jsme si to nechali takhle na závěr, tak se s tím musíme popasovat,“ pravil brankář Jaroslav Janus bezprostředně po tom, co zjistil, že boj o záchranu bude trvat až do samotného konce.

Chemici v neděli na Vítkovice nastoupili velmi aktivně a většinu zápasu jim nic nedovolili. Rideru dlouho držel brankář Daniel Dolejš, který kapituloval až ve druhé třetině po trefách Michala Moravčíka a Richarda Jarůška.

„Nebyli jsme vylučovaní, v prvních dvou třetinách jsme víc hráli. Měli jsme přesilovky a dostávali jsme se do tlaku. Když jsme se dostali k nám do třetiny, tak jsme se snažili hrát jednoduše a posílat puky ven. Zkrátka jsme to nějak umlátili. Jsem rád, že jsme vyhráli. Teď musíme jít dál a připravit se na další zápas,“ vypráví Janus.

„Zkrátka jsme to nějak umlátili. Jsem rád, že jsme vyhráli.“

Klíčové okamžiky duelu se odehrávaly ve třetí třetině, kdy se hosté mermomocí snažili vstřelit kontaktní branku. Jejich naděje zchladil až Samson Mahbod, který po pěkné individuální akci přidal třetí branku Vervy.

Foto: hcverva.cz

„Když padl třetí gól, tak každému trochu spadl kámen ze srdce. Bylo to sice 2:0, ale v hokeji to může být 2:2 za třicet sekund. Ten gól byl určitě velmi důležitý a my jsme se všichni na ledě cítili výborně. Bojovali jsme, musím pochválit všechny kluky,“ říká slovenský gólman.

Třicetiletý brankář se proti Vítkovicím dočkal prvního čistého konta v ročníku. Loni udržel nulu dvakrát, shodou okolností v obou případech zrovna proti Slezanům.

„Jsem rád, že nula přišla v takhle dramatické fázi sezony, kdy jde o všechno.“

„Co mám dělat,“ směje se Janus. „V každém zápase inkasujeme tři čtyři góly, takže to není jednoduché. Jsem rád, že nula přišla v takhle dramatické fázi sezony, kdy jde o všechno. Myslím, že to pomůže mně i týmu.“

„Určitě se soustředím na svůj výkon. Pak ale přijdete do kabiny a zjistíte, že vyhrály i ostatní týmy. Je to zajímavé, že všechny týmy teď na konci vyhrávají, ale takový je hokej. My se musíme dívat na náš výkon a vyhrávat,“ pokračuje rodák z Prešova.

Litvínov by mohlo hodně mrzet případné zranění Michala Moravčíka. Klíčový obránce v poslední části hry utrpěl tvrdý zásah pukem a led opustil za pomoci zdravotníka.

„Je to reprezentační obránce, přijde mi jako jeden z top beků v extralize. Jsem rád, že přišel k nám a zatím myslím, že podává kvalitní výkony každý zápas. Dá se na něj spolehnout, takže věřím tomu, že mu to do konce sezony vydrží,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz