První posily z NHL? Palát i Nosek se mají připojit k reprezentaci

Foto: X New Jersey Devils

New Jersey už má po sezoně a tím pádem se rýsují pro českou reprezentaci první posily pro mistrovství světa. Zámořští novináři informují už o tom, že Tomáš Nosek i Ondřej Palát se připojí k národnímu celku.

Při posledním utkání Devils proti Islanders šli hovořit k médiím i čeští hráči – Tomáš Nosek a Ondřej Palát

Oba mluvili také o světovém šampionátu, který se bude konat v Praze a Ostravě. 

Česká reprezentace zatím nepotvrdila první zámořské posily, nicméně tito dva mají k tomuto cíli velmi blízko. 

Palát o MS velmi stojí. „Pokud ale udělám tým," líčil s tím, že by se měl k reprezentaci připojit koncem dubna. 

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu zatím reprezentoval na MS jen jednou, a to v roce 2019 v Bratislavě. Více možností ani neměl, přeci jen téměř vždy hrál dlouhé play off. 

„Je to teď můj cíl. Na šampionátu jsem nikdy nehrál."

A Nosek? 

„Je to teď můj cíl. Na šampionátu jsem nikdy nehrál. Zvlášť super by to bylo teď, když to bude doma v Česku," řekl zámořským žurnalistům 31letý forvard, jenž v letošním ročníku odehrál kvůli zranění jen 36 utkání (2+4). 

Navíc má šanci, aby si v Praze zahrál ještě v říjnu během NHL Global Series. V červenci se Nosek stane nechráněným volným hráčem, setrvat by ale chtěl u Devils. A to nejen kvůli zápasu New Jersey proti Buffalu v Česku. „Rodina to tady má ráda. Doufám, že to dopadne dobře."

Potvrdí národní tým brzy tyto dvě posily? 

Chystat na MS by se mohl podle médií z Chicaga také brankář Petr Mrázek. Zájem by teoreticky mohl být také o obránce Radka Gudase či gólmana Lukáše Dostála z Anaheimu, Filipa Zadinu a Jana Ruttu ze San Jose nebo Dominika Kubalíka a Jiřího Smejkala z Ottawy. 

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz