První škrty v nároďáku! Rulík povolal čtyři sparťany i první posilu ze zámoří

Radim Rulík | Foto: Roman Růžička

20. dubna 21:30

Adam Bagar

Trenér Radim Rulík provedl po zápasech s Německem a Rakouskem čtyři škrty! Naopak na další akci, na níž se národní tým dvakrát představí na Slovensku, už bude mít k dispozici sedm nových hráčů.

V přípravě na blížící se domácí šampionát skončili obránci Daniel Gazda a Jakub Sirota s útočníky Jiřím Černochem a Adamem Kubíkem.

„Vždycky je to těžké rozhodování, není to nic příjemného. Na případné změny v sestavě má vliv každý trénink i zápas. I proto zveřejňujeme změny vždy až na konci akce a vždy oznamujeme sestavu pouze na následující přípravný kemp,” hlásí hlavní trenér českého výběru Radim Rulík.

Nominace se rozšířila už na 30 hráčů

K týmu se příští týden připojí sparťanští obránci Michal Kempný a Jakub Krejčík či David Špaček, který se tak stává první zámořskou posilou – působí na farmě Minnesoty v Iowě. „Počet beků v přípravě se nám tím rozšíří na deset,“ hlásí kouč Radim Rulík.

Celkově bude mít nově k dispozici přesně 30 hráčů. Kromě desítky beků i stávající trojici gólmanů a hned 17 útočníků. Do ofenzivy nově povolal také Matyáše Kantnera, Ondřeje Kašeho a další dva spaťany Filipa Chlapíka a Pavla Kousala.

„Máme aktuálně dva nemocné útočníky a musíme čekat, jak se bude jejich zdravotní stav vyvíjet. Proto si bereme tolik hráčů, abychom udrželi pět kompletních lajn do tréninku hned od úterý,“ sděluje Rulík.

Ten zároveň vysvětluje strategii doplňování kádru pro jednotlivé kempy. „Změny v sestavě chceme oznamovat až po konci posledního utkání přípravného kempu. První to řekneme hráčům, kdo nepokračuje. Zároveň po posledním utkání oznámíme, jak bude vypadat nominace pro následující kemp. Přijde mi to fér po všech stránkách, neumím si představit, že bych říkal něco, co nevím. Někteří kluci z NHL ještě ani neprošli zdravotními prohlídkami. V momentě, kdy je zařadíme do nominace, tak to oznámíme.“

„Někteří kluci z NHL ještě ani neprošli zdravotními prohlídkami. V momentě, kdy je zařadíme do nominace, tak to oznámíme.“

Komunikaci s hráči působících v zámoří má na starost generální manažer Petr Nedvěd se svým asistentem Martinem Havlátem. „I s dalšími hráči z NHL a AHL jsme v úzkém kontaktu a jednáme s nimi. Kdy a kdo se k nám připojí ale zatím nebudeme po domluvě s našimi trenéry prozrazovat,“ dodává Nedvěd.

Český národní tým příští týden rozbije svůj kemp v Bratislavě a v sobotu jej tam i zakončí soubojem se Slováky. S nimi se utká také o den dříve v Trenčíně. Generálkou na světový šampionát budou Betano Hockey Games, které odstartují 2. května v Brně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Český hokej (@ceskyhokej.cz)

Nominace Česka na zápasy na Slovensku

Brankáři:
Lukáš Klimeš (HC VÍTKOVICE RIDERA), Dominik Frodl (HC Energie Karlovy Vary), Jakub Málek (Ilves Tampere).              

Obránci:
Filip Pyrochta (BK Mladá Boleslav), Petr Zámorský (HC Škoda Plzeň), Libor Zábranský (Porin Ässät, FIN), Andrej Šustr (Kölner Haie, GER), Jan Ščotka (HC Kometa Brno), Dominik Mašín (Ilves Tampere, FIN), Jakub Galvas (Malmö Redhawks, SWE), Michal Kempný, Jakub Krejčík (oba HC Sparta Praha), David Špaček (Iowa Wild, AHL).

Útočníci:
Roman Červenka (SC Rapperswil-Jona Lakers, SWI), Ondřej Beránek (HC Energie Karlovy Vary), Tomáš Filippi, Jakub Rychlovský (oba Bílí Tygři Liberec), Michael Špaček (HC Ambrì-Piotta, SWI), David Tomášek (Färjestad BK, SWE), Petr Kodýtek (Ilves Tampere, FIN), Jakub Flek (HC Kometa Brno), Jáchym Kondelík (Banes Motor České Budějovice), Radan Lenc (HV71, SWE), Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík (oba Mikkelin Jukurit, FIN), Matěj Stránský (HC Davos, SWI), Filip Chlapík, Pavel Kousal (oba HC Sparta Praha), Ondřej Kaše (HC VERVA Litvínov), Matyáš Kantner (KalPa Kuopio, FIN).

Další přípravné zápasy Česka před MS

Pátek 26. dubna:
16:30 Slovensko – Česko (Trenčín)

Sobota 27. dubna:
14:00 Slovensko – Česko (Bratislava)

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz