První soutěžní gól za Kometu a hned vítězný. Důležitá je výhra, říká Holík

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

18. března 2018, 8:00

Daniel Kinc

Vyhrocená série mezi Vítkovicemi a Kometou se pro další dva díly série přesunula do jihomoravské metropole. Kdo však ve třetím utkání čekal vyrovnanou bitvu, ten se nedočkal. Obhájce titulu duel rozhodl hned v první třetině, kdy se prosadil hned třikrát a určil ráz zápasu. „Byli jsme na koni a hnala nás plná hala,“ popisuje Petr Holík, který otevřel skóre zápasu pohotovou dorážkou, a připsal si tak vítěznou branku duelu.

Nový fanshop

Kometa třetí čtvrtfinále zlomila už z kraje zápasu, kdy v úvodní desetiminutovce dala dvě branky. „Pro nás bylo hodně důležité, že jsme v první třetině dali ty zmíněné góly, takže se nám pak hrálo lépe než Vítkovicím. Byli jsme na koni a hnala nás plná hala,“ řekl spokojeně Holík. Druhá formace v čele s Holíkem zařídila hned dvě trefy v první periodě. Při té druhé brněnský útočník vybídl kolegu Vincoura. „Nahodili jsme před branku puk, výborně se nám to za brankou odrazilo, jejich brankář do toho chtěl píchnout, ale nedosáhl na to. Byli jsme tam tak trochu v situaci 2 na 1, já Tomášovi nahrál a on to využil. Vyplynulo to ze situace,“ doplňuje.

Série se vyvíjí podle našich představ, kvituje Hruška

Místo gólů však drobný štírek modrobílých ocenil především výhru. „Hlavně je důležité, že jsme třetí zápas zvládli. V play-off, i když už je to trochu otřepaná fráze, je důležitá jedině výhra. I kdyby to skončilo 1:0 a gól dal někdo jiný, tak pro nás to nic nemění,“ nezdráhal se. Zároveň byl spokojen se hrou celé své formace s Tomášem Vincourem a Martinem Zaťovičem na křídlech. „Náš útok už se prosadil i ve Vítkovicích, kdy jsme dali góly v přesilovce. Samozřejmě jsme rádi, že nám to napadalo i teď, ale hlavní je, že jsme zvládli zápas.“ Sám Holík se navíc prosadil vůbec poprvé za Kometu v soutěžním duelu. „Člověk to v hlavě samozřejmě trochu má, ale snažil jsem se být klidný, a věřil jsem, že to tam padne,“ nedělal si hlavu.

Premiérová trefa Petra Holíka v dresu Komety

Domácí před třetí třetinou vedli už 4:0, a tak chtěli pokračovat ve své hře. „Řešili jsme jenom sebe a věděli jsme, že musíme hrát pořád stejně. Podle mě to nebylo vyhrocené jako ve Vítkovicích, ale vše se to odvíjelo od těch branek v první třetině,“ potvrdil. Vítkovice ve třetím zápase šance měly, přesto Marek Čiliak udržel čisté konto. „Nedali góly, i když se snažili, ale stejně jim to tam nepadlo. Na jejich psychiku je to hodně těžké, naopak my když vedeme, tak hrajeme lépe a máme větší klid na hokejkách,“ podotkl střelec vítězné branky třetího zápasu.

Po roce navíc znovu zažívá boje o titul, když se o rok dříve trápil ještě v dresu Zlína v bojích o udržená. „Je to něco úplně jiného. Play-out jsem hrál minulý rok a není to nic příjemného. Měli jsme minulý rok navíc body nahrané, a tak jsme hráli vlastně o nic. Nikdo to ale hrát nechce a s play-off se to vůbec nedá srovnat,“ tvrdí. Své angažmá pod Špilberkem si zatím užívá. „V Brně jsou výborní zkušení hráči. Už jsem předtím říkal, že Kometa má dobře poskládaný tým, a já jsem zatím zde nadmíru spokojený. Doufám, že to takhle půjde i dál,“ přeje si do dalších zápasů.

Už zítra může Kometa v nejkratším možném čase uzavřít a stejně jako loni postoupit po čtyřech zápasech do semifinále. Co bude podle Holíkova klíčové k tomu, aby obhájce udělal poslední krok? „Každý zápas je jiný. Musíme na ten třetí zapomenout, zítra jít do jiného zápasu a zase ho zvládnout. Ještě nic není rozhodnuté,“ varuje závěrem.

Sestřih třetího čtvrtfinále Kometa – Vítkovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz