První Švéd v historii klubu! Boleslav potvrdila velkou posilu

Foto: nhl.com

Odpoledne dal bruslařský klub na své sociální sítě čtyři náznaky, že přivede slušnou posilu, která hrála dokonce pět let v NHL. Fanoušci tajenku uhodli a klub pak potvrdil, že přichází skutečně 28letý útočník Pontus Åberg.

Zlatá hokejka 2022

„Snažíme se být na hráčském trhu aktivní, takže když se naskytla příležitost v podobě Pontuse, neváhali jsme,“ říká sportovní manažer Bruslařů Václav Nedorost.

„Asi můžu prozradit, ono to ostatně ani není nijak překvapivé, že jsme nebyli jediní zájemci, a to ani v rámci Čech, takže nás pochopitelně těší, že si Pontus vybral právě nás,“ dodává.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)

Vše začalo už odpoledne, kdy Mladá Boleslav dala fanouškům čtyři indicie.

Pět let v NHL, gól ve finále této soutěže, sezona v KHL a první Švéd v historii klubu...

Netrvalo to dlouho a jméno Pontus Åberg se objevovalo v komentářích pod příspěvkem. Bruslaři pak tento příchod potvrdili a fanouškům udělali velkou radost.

V poslední době se navíc ukazuje, že se Švédům v české extralize daří: příkladem budiž Erik Thorell.

Åberg nakouknul do nejlepší hokejové ligy světa v Nashvillu, kde si dokonce zahrál zmíněné finále.

„Asi můžu prozradit, ono to ostatně ani není nijak překvapivé, že jsme nebyli jediní zájemci, a to ani v rámci Čech, takže nás pochopitelně těší, že si Pontus vybral právě nás."

Působil pak v Edmontonu, Anaheimu, Minnesotě a Torontu. V posledních letech se tak v NHL nezdržel v žádném týmu moc dlouho. I tak stihl v zámořské lize mezi elitou 150 utkání (19+30).

Jeho kroky poté vedly do Ruska, kde v sezoně 2020/2021 nasbíral v dresu Čeljabinsku 23 kanadských bodů. Letos začal v AHL na farmě, ale pak se vrátil do rodného Švédska, kde dohrál sezonu v Timře.

„Má zkušenosti, má parametry, je šikovný na puku, prim by měl hrát i v přesilovkách."

Nyní ho čeká poprvé v kariéře štace v Česku. „Má zkušenosti, má parametry, je šikovný na puku, prim by měl hrát i v přesilovkách,“ líčí pro klubový web Nedorost.

„Pro mladý tým, jaký máme my, by to měl být ideální parťák a zároveň tahoun v jedné osobě,“ zakončuje sportovní manažer.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz