První zápas nehrál, teď zářil! Co velí Kubíček pro čtvrtfinále?

Šimon Kubíček | Foto: Andrea Cardin / HHOF-IIHF Images

V prvním zápase proti Švédsku nehrál, proti Rusku strávil (i vinou vyloučení) na ledě lehce přes deset minut. Ve čtvrtečním utkání s USA jeho role o něco vzrostla.

Partneři Českého hokeje

No a v silvestrovském duelu proti Rakousku už byl Šimon Kubíček nejvytíženějším hráčem Česka.

Na ledě pobyl skoro 22 minut. Stihl šestkrát vypálit na branku, jednou skóroval a přidal i jednu asistenci. Ve statistice +/- skončil na +3.

„Jeho pozice není zvláštní. Jeho pozice je taková, že tu máme osm obránců. Proti Rakousku dostal větší prostor a svoji úlohu splnil," komentoval Kubíčkův výkon na tiskové konferenci trenér Karel Mlejnek.

„Myslím, že všichni obránci, co tady jsme, jsme na stejné úrovni," přidává se Kubíček. „A je prostě jedno, kdo do toho zápasu naskočí. I když jsem nehrál první zápas, tak si myslím, že to nic neznamenalo."

„Snažím se prostě udržet v co nejlepší kondici. Věřím, že můžu týmu pomoct, a že to bude šlapat i dál," dodává Kubíček, který patřil k tahounům Česka už na loňském juniorském šampionátu.

Stejně jako v Ostravě si s týmem zopakuje účast ve čtvrtfinále.

„Asi nám ta vysoká výhra nad Rakouskem dodá sebevědomí. Samozřejmě to není takový soupeř, ale potřebovali jsme vyhrát," přiznává Kubíček.

První třetina klíčového souboje s Rakouskem o postup do play off ale byla trošku nervózní. Skóre zůstalo na 0:0.

„Byli jsme lepší než Rakušané v ofenzivní zóně. Věděli jsme to."

„Byli jsme lepší než Rakušané v ofenzivní zóně. Věděli jsme to. Jen jsme v tom potřebovali pokračovat. Věděli jsme, že jak dáme první gól, bude to lepší. Dali jsme ho a a potom to skutečně bylo lepší a lepší," popisuje tvořivý bek průběh zápasu.

Češi v něm přestříleli Rakušany 61 ku 15! „Byla to jen otázka času, kdy ty góly dáme. My to umíme, jen se prostě musíme tlačit do brány a víc střílet," ví Kubíček.

„Šlo hlavně o to, abychom pořád nezapomněli bránit. Aby nám náhodou neujeli a nedali gól. To se nestalo. To jsme zvládli dobře," těší Kubíčka. „Od toho prvního gólu to asi trošku otevřeli a pak to postupně padalo."

V sobotu čeká Česko čtvrtfinále: buď s Finskem, nebo s Kanadou.

„V tom čtvrtfinále bude důležité co nejvíc střílet. Víme, že ty góly dávat umíme, takže věřím, že to přijde," doufá v Kubíček v podobné překvapení, jaké se Česku povedlo v základní skupině proti Rusku.

„Potřebujeme hrát stejnou hru jako proti Rakousku. Potřebujeme hrát to, co nám řekne trenér," tvrdí Nick Malík, který v závěrečném utkání základní skupiny vychytal čisté konto.

„Nesmíme být nervózní. Můžeme hrát s každým. I s Kanadou nebo s Finskem musíme hrát svoji hru. Myslím, že to můžeme zvládnout," věří Malík.

„Kvalita je na obou stranách. Nebude záležet na ničem jiném než na nás."

A dodává, že je celkem jedno, jestli na Česko vyjde Kanada, nebo Finsko.

„Já si myslím, že kvalita je na obou stranách. Nebude záležet na ničem jiném než na nás. Je jedno, proti komu budeme hrát. My se na to musíme připravit, co nejlépe umíme, a zahrát dobrý zápas. O ničem jiném to není," má jasno Malík.

Foto: Andrea Cardin / HHOF-IIHF Images

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz