Prý neumím střílet. Kluci si ze mě dělají srandu, šmejdi, smál se Jaroměřský

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

13. října 11:05

David Jahoda

Když ne útočníci, vezmou za to obránci. Olomoučtí hokejisté po dobrých výkonech, které však neozdobili výhrami, doma Plzeň zrovna nepřehrávali, ale body tentokrát paradoxně měli. Postarali se o to netypičtí střelci Jan Jaroměřský a Jiří Ondrušek, dvě defenzivní opory.

Plekanec Chance liga

„Zaplaťpánbůh, že jsme dali gól, je jedno, kdo ho dá. Teď se to podařilo nám, v neděli určitě dají góly jiní kluci, takže vyhrajeme a půjdeme dál,“ odpovídal Jaroměřský, který během pozápapsového rozhovoru nejednou rozesmál skupinku novinářů. Nevadila mu ani nečekaná hrazda, kterou dostal s poslední sirénou od Conora Allena.

„Nečekal jsem, že se takhle splaší a přiletí tam s kopím. Neměl by to asi dělat, není to od něj fér ani hezký, ale je mi to úplně jedno,“ usmíval se Jaroměřský. Viděl, že kdy němu americký bek přijíždí? „Moc jsem to právě neviděl. Nějak jsem tam dloubl do puku a šel jsem slavit. Malinko mě štve, že to nebylo takové to, jak na sebe naskáčeme. Ale to je jedno, vyhrálo se, to je hlavní.“

Střela, kterou otevřel svůj gólový účet sezony, nebyla čistá. Nejspíš se na cestě do sítě otřela o někoho z Plzeňských. „Jak padl můj gól? To je mi jedno zrovna tak, protože už jsem si přál dát gól. Jsem tam do toho nějak plácl, přiletěl na mě takový motýl. Oni (spoluhráči pozn. red.) si ze mě furt dělají srandu, že neumím vystřelit. To jsou takoví šmejdi. Příště dám hezčího a snad jim zavřu pusy,“ pokračoval hráč, který při interview nikdy nezklame.

Jeho branka byla z přesilovky, a takových (ostatně i jiných) je zatím v podání Kohoutů jako šafránu. Jednalo se teprve o druhý olomoucký gól v početní výhodě. „Já mám stoprocentní úspěšnost! Byl jsem tam jednou a gól,“ smál se. 

„Nečekal jsem, že se takhle splaší a přiletí tam s kopím. Neměl by to asi dělat, není to od něj fér ani hezký, ale je mi to jedno.“

„Třeba se teď odrazíme a budeme góly dávat jenom v přesilovkách, nevím. Ale samozřejmě je lepší, když se to daří. Lidi pak tady na nás začnou pískat, což je taky super (usměje se)… Každopádně se na tom snažíme pracovat, věřím, že to z nás opadne a začne nám to tam padat častěji,“ dodal.

To, že se zatím jednalo o výjimku potvrzující pravidlo, ukázaly následující momenty. Mora mohla chvíli po vyrovnání Plzně odskočit zpět do vedení, ale minutu a 38 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku zahodila. „To bychom samozřejmě mohli dávat. Kdybychom odskočili, bylo by to pro nás uklidňující. Na druhou stranu už jsme ukázali, že i vedení 3:0 umíme ztratit,“ poukázal na nedělní kolaps v Liberci.

Jaroměřský: Super tři body, můžeme se od nich odrazit

Nebyly dozvuky z ledu Bílých Tygrů právě důvodem toho, že Hanáci do utkání nevstoupili úplně ideálně? Plzeňští hned v úvodních vteřinách šlápli na pedál, za Konrádem to i zvonilo. „Nemyslím si, že by to bylo kvůli tomu poslednímu zápasu. Podařilo se jim na chvíli udržet u nás v pásmu, ale nemyslím si, že by to bylo způsobné naší nervozitou. To se nám stává spíš na konci,“ uvedl Jaroměřský.

Vyrovnaný duel byl dramatický až do závěrečných vteřin. O definitivu tří bodů pro Olomouc se postaral až tři vteřiny před koncem ve formě hrající Zbyněk Irgl, když trefil odkrytou klec. „Jaký zápas není v poslední době ubojovaný… Je super, že tyhle body máme, můžeme se od nich odrazit. V posledních zápasech jsme jich ztratili dost, i když ty výkony nebyly vůbec špatný. Proti Plzni nám to konečně přineslo body. Ale musíme se zase dívat dopředu,“ uvedl na závěr Jaroměřský.

Jakým směrem se teď Olomouc dívá? Šipka míří do středních Čech, konkrétně do Mladé Boleslavi.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz