Pytlík a další 3 reprezentanti budou hrát v Litoměřicích

Foto: Pasi Menander / Finnish Ice Hockey Association

Účastníci Chance ligy už pevně věří, že se v sobotu vrátí do soutěže. Za Litoměřice by v tom případě mohli naskočit další čtyři hokejisté z mládežnických reprezentací.

Se Stadionem už od začátku sezony hrálo či trénovalo víc než deset členů širšího kádru reprezentační dvacítky. Kvůli zápasovému vytížení před kempem a odletem na mistrovství světa se k nim teď přidají další.

Největším esem je Jaromír Pytlík, v jeho případě se o Litoměřicích mluvilo už od minulého týdne. Pytlík se do Česka nuceně vrátil po sezoně a půl v kanadské OHL, nedávno byl mezi desítkou juniorských debutantů v kádru seniorské reprezentace na Karjala Cupu. Ve čtvrtém kole říjnového draftu NHL si ho vybralo New Jersey.

Chance ligu si na severu Čech zahrají také plzeňští odchovanci Martin Lang a Filip Přikryl. Druhý jmenovaný tam působil i v minulé sezoně, ve 20 startech nasbíral pět asistencí. Přikryl letos dvakrát skóroval i v extralize, ale pevnější místo v kádru indiánů si zatím nevybojoval.

Filip Přikryl (vpravo)

Filip Přikryl (vpravo) | Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Jeho dlouholetý spoluhráč z jedné formace Lang strávil poslední dvě sezony v zámořské WHL, po návratu nastupoval pouze za plzeňskou juniorku a spolupracující tým v Klatovech.

Všichni tři platí za reprezentační stálice ročníku 2001, ale jen Pytlík se už představil na předchozím šampionátu v Ostravě.

„Přikryl, Lang a Pytlík přicházejí v rámci projektu Dukla. Trenéři dvacítky si je vyžádali, aby tady jako součást přípravy na MS odehráli co nejvíc zápasů,“ uvedl pro web litoměřického klubu sportovní manažer Miroslav Přerost.

Čtvrtý přírůstek do kádru Stadionu je o dva roky mladší. Další útočník Petr Moravec přichází z Hradce Králové, kde v sezoně 2017/18 vyhrál extraligu mladšího dorostu. Jeho kariéru pak přibrzdily zdravotní potíže, ovšem v minulém ročníku už byl se 17 body (8+9) ve 21 utkáních nejproduktivnějším hráčem reprezentace do 17 let.

„U něj už se trošku díváme do budoucnosti, protože by v klubu měl pokračoval i dál, až dvacítka odjede. Je to hráč osmnáctky a prokázal v tréninku velmi slušnou výkonnost. Proto jsme se rozhodli, že ho tady necháme a bude pokračovat v projektu. Až dvacítka odjede, dostane na ledě ještě daleko větší prostor,“ slíbil Přerost.

Pokud dostane Chance liga výjimku od ministerstva zdravotnictví, Litoměřice odehrají první zápas už tuto sobotu na ledě Vsetína.

Martin Lang (vlevo)

Martin Lang (vlevo) | Foto: Martin Voltr

Petr Moravec

Petr Moravec | Foto: Martin Voltr

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz