Pytlík léčí zranění a doufá, že stihne start OHL. Na zámoří čeká i Malík

Foto: soogreyhounds.com

Z mistrovství světa juniorů se vrátil se zraněním, Jaromír Pytlík doma absolvuje léčbu a doufá, že stihne start zámořské soutěže. Stejný plán má i brankář Nick Malík. „Čekáme na informaci o začátku Ontario Hockey League, pak oba hráči ihned odletí," konstatuje David Hamal ze společnosti Global Management Group, která hráče zastupuje.

Pytlík s Malíkem dorazili do Česka minulé pondělí a po krátkém odpočinku pokračují v přípravě na zahájení OHL. „Jaromír Pytlík stále léčí zranění, aby byl co nejdřív fit. On i Nick Malík dokončí sezonu v kanadském juniorském týmu Sault Ste. Marie Greyhounds," potvrzuje David Hamal.

Oba v organizaci působili už loni. Pandemie koronaviru ovlivnila nejen vyvrcholení předchozího ročníku, čeští talenti museli na podzim zůstat doma a před šampionátem dvacítek se připravovali v tuzemských podmínkách. Jaromír Pytlík nastoupil ke čtyřem zápasům Chance ligy za Litoměřice, Nick Malík v úvodu ročníku chytal za farmu Ocelářů ve Frýdku-Místku.

Foto: Andrea Cardin / HHOF-IIHF Images

Syn bývalého vynikajícího obránce Marka Malíka stihl čtyři soutěžní duely, po MS dvacetiletých třinecký klub oznámil, že Nick Malík bude pokračovat za Atlantikem. „Potřebuje chytat, u Ocelářů by takový prostor neměl. Proto se vrátí do klubu, kde působil už loni," uvedl Hamal. Po loňském šampionátu juniorů v Ostravě a Třinci se Malík vydal stejným směrem, za Greyhounds pak nastoupil k 16 duelům OHL.

Pytlík, jehož si z 99. pozice loňského draftu NHL zamluvilo New Jersey, sehrál v minulé sezoně 56 utkání OHL, vstřelil 22 gólů a přidal 28 nahrávek. Nyní léčí zranění, až bude fit, podobně jako Malík se připojí k týmu Saul Ste. Marie. „Stále nevíme přesný termín. Ale jelikož se může začít brzy, nehledali jsme pro kluky uplatnění v domácích klubech. Oba hráči čekají na odlet do Kanady," doplnil David Hamal.

Z účastníků letošního šampionátu dvacítek jsou v nejistotě i další hokejisté. Do zámoří by se postupně měli vydat rovněž Lukáš Pařík, Martin Haš, Šimon Kubíček, Michal Gut či Pavel Novák. Hned po turnaji zůstali za Atlantikem brankář Jan Bednář, útočníci Jan Myšák a Adam Raška. Michael Krutil a Michal Teplý se zúčastnili kempu Chicaga, odkud se druhý zmíněný útočník přesunul na farmu do Rockfordu.

Foto: Matt Zambonin / HHOF-IIHF Images

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz