bahis siteleri

Raději bych výhru, lituje jubilejní střelec. Moták: Jeden bod je doma málo

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Čtvrtý domácí zápas Ocelářů v sezoně, čtvrtá porážka. V neděli odpoledne se hrál ve Werk Areně svižný hokej, který však třineckým hokejistům přinesl ovoce pouze v podobě jednoho bodu. Největší slávou nedělního utkání s Libercem tak byly 500. start Milan Doudery za Oceláře a taky jubilejní 300. extraligová trefa kanonýra Martina Růžičky.

Pokud se vyhrává, není problém Martina Růžičku zastihnout v mixzóně s úsměvem na tváři. Jenomže teď to bylo jinak, bez ohledu na to, že v utkání zaznamenal proti Bílým Tygrům gól a dvě asistence.

Stejně tak mu ani nevylepšilo náladu, že šlo v Tipsport extralize o branku číslo 300.

„Byl bych radši, kdybychom vyhráli. Je to čtvrtá domácí prohra, nic příjemného, na to nejsme opravdu zvyklí,” neskrýval zklamání šestatřicetiletý snajpr.

Přitom mohlo být veseleji, kdyby třinečtí hokejisté zvládli po vyrovnání překlopit utkání na svou stranu. Ostatně příležitostí k tomu měli dost. „Škoda, že jsme euforie nevyužili. V situaci, v jaké jsme, musíme hrabat, makat a jít tomu naproti. Když tomu ale nedáte všechno, tak se ani štěstí kolikrát nepřikloní. Bylo by to pěkné na konci rozhodnout, ale bohužel,“ povzdechl si.

„V situaci, v jaké jsme, musíme hrabat, makat a jít tomu naproti."

A jak vůbec na jubilejní metu osobně nahlíží? „Je to velká meta, jsem za ni rád, hodně si toho vážím. Nevím, kolika hráčům v historii se to podařilo, takže děkuju všem, co mi pomohli. Od vedení, přes spoluhráče, trenéry, rodinu,“ uvědomoval si Růžička dosažení unikátní mety.

Jeho současný kouč a šéf lavičky ocelářů Zdeněk Moták však mluvil o týmovém výkonu než o jednotlivci. „Každý má v mužstvu svou roli. Růža střílí góly, přihrává na ně. Marci je zase extrémní bojovník a vážíte si každého, kdo k dobrému výkonu přiloží ruku k dílu. Nesmíme z toho v určitém momentu vypadávat – za takováto střídání, které podceníte a uděláte hloupost, jste potrestáni,” vrátil se Moták především k samotnému utkání.

Na popud novinářů pak přirovnal nedělní porážku k poslednímu utkaní ve Werk Aréně, kdy Oceláři padli proti rivalovi z Vítkovic: „Byl to podobný zápas i vývoj. Vyrovnané utkání, bohužel máme z obou zápasů jen bod, a to je na domácí prostředí málo. Musíme tomu jít více naproti a za to budeme někdy odměněni. Teď ještě ne," uzavřel pozápasové hodnocení osmapadesátiletý lodivod třinecké střídačky.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz