Řádil v Chabarovsku, teď bude hrát KHL doma. Do týmu Lev Praha míří Petr Vrána

24. května 2012, 8:47

Václav Jáchim

Když se před rokem vydával na východní frontu, nevyvolalo to v Rusku nikterak velkou odezvu. Petr Vrána posílil Chabarovsk a na Dálném východě odvedl parádní práci. Někdejší útočník Vítkovic se začal okamžitě prosazovat, v Kontinentální lize patřil k nejproduktivnějším hráčům. Velká škoda, že výtečného centra přibrzdily potíže s kolenem. I tak ale Vrána zaznamenal mimořádnou sezonu - ve 46 zápasech nastřílel 19 gólů a celkem nasbíral 43 bodů. není divu, že o něj byl. Na jaře velký zájem u mnoha jiných klubů včetně těch elitních.

Plekanec Chance liga

Ruská média spekulovala, zda bývalý útočník New Jersey zůstane nadále v Chabarovsku, nebo se vydá ke konkurenci, nakonec se ale narodilo zajímavé rozuzlení. Petr Vrána míří do HC Lev Praha, a pokud nenastanou komplikace, bude hrát KHL doma! Podle informací hokej.cz je transfer reprezentačního útočníka domluvený, mělo by se jednat o dvouletou smlouvu. Jestliže všechno klapne, získá Lev exkluzivní posilu, která jenom podpoří zatím velmi zajímavě budovaný kádr.

Vrána byl dosud hráčem Amuru, který měl v případě zájmu jiných klubů možnost dorovnat finanční nabídku, aby českou hvězdu udržel. Na progresivního útočníka se totiž vztahuje příslušný paragraf reglementu KHL, kdo měl o hráčovy služby zájem. "Amur uplatnil opci, ovšem Lev dal lepší nabídku a Chabarovsk ji nedorovnal. Tím pádem by všechno mělo směřovat k tomu, že Petr skutečně odejde do Lva," říká český zástupce hráče Pavel Maršoun ze společnosti SAI.

Aktuálně probíhají jednání mezi Vránou a pražským klubem, řeší se poslední náležitosti údajně dvouletého kontraktu. Pavel Maršoun potvrzuje, že Lev o Vránu hodně stál. "Vyplývá to už z nabídky, kterou klub musel dát, aby ho z Chabarovsku získal. Petr si v Rusku udělal výborné jméno, chtěly ho i jiné týmy, ovšem Lev přišel s nejlepšími podmínkami. Jak finančními, tak i sportovními," konstatuje.

Vrána dosud válel KHL na východě Ruské federace, hokejisté Chabarovsku stráví při putování za soupeři suvěrénně nejvíc času v letadlech. "Cestování bylo únavné, pro Petra bude přesun do Prahy v tomto směru jednodušší. Ale hlavní roli hrála kvalita nabídky a plány klubu," reaguje Maršoun. Vránu velmi dobře znají trenéři Josef Jandač a Jiří Kalous, reprezentační útočník bude bezpochyby hodně vytížen. Nabízí se kupříkladu jeho slupráce s Jakubem Klepišem, ovšem variant je samozřejmě víc.

Pavel Maršoun přiznává, že přesun do české metropole je pro Vránu zajímavý také po osobní stránce. "Vždycky říkal, že by si jednou chtěl v Praze pořídit bydlení, teď bude mít možnost hrát tady Kontinentální ligu. Lev buduje mužstvo smysluplně, získal řadu kvalitních hokejistů, ambice budou určitě vysoké. Tohle všechno Petr ví, vidí angažmá ve Lvu velmi pozitivně, láká ho to. Věříme, že dohoda bude dobrá pro obě strany," potvrzuje hráčův zástupce.

Vrána nemohl na konci sezony pomoci Chabarovsku v play off, jelikož měl potíže s kolenem. Podle Pavla Maršouna už ale zranění překonal. "Petr se tehdy snažil o to, aby byl k dispozici národnímu týmu a mohl zabojovat o mistrovství světa. Když bylo jasné, že to nevyjde, podrobil se ještě menšímu artroskopickému zákroku, lékaři mu vyčistili chrupavku. Teď už je fit, žádné problémy nemá a moc se těší na novou sezonu," dodává Maršoun.

Pražský Lev zatím podepsal devět českých nebo slovenských hokejistů - samé reprezentanty. Už dřív smlouvy s klubem uzavřeli brankář Tomáš Pöpperle, obránci Ondřej Němec, Tomáš Mojžíš, Jiří Hunkes, útočníci Jakub Klepiš, Marcel Hossa, Juraj Mikúš, Tomáš Surový a ve středu také Ľuboš Bartečko. Nyní se přidává Petr Vrána, posilování bude dál pokračovat. Generální manažer Normuns Sejejs v průběhu mistrovství světa potvrdil, že jádro týmu vytvoří zejména Češi a Slováci, ovšem klub jedná také s posilami z Ruska, Skandinávie či ze zámoří. Konečná podoba sestavy by měla být známa do konce června.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz