Radost střelce Jelínka: Gól v prodloužení? Doufám, že je to bolí o trošku víc

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Do semifinále vlétli aktivně, hokejisté Liberce svedli s Kometou úchvatnou bitvu. Parádní hokej byl napínavý a dramatický, rozhodnout mohly oba týmy. Klíčovou akci nakonec zakončil Petr Jelínek, kapitán Tygrů v čase 68:59 usměrnil za Čiliaka nahrávku od Tylera Redenbacha. A napěchovaná liberecká aréna explodovala nadšením!

HokejkaTV

Kometa v letošních vyřazovacích bojích poprvé padla, Do soupeření, které někdo bere jako předčasné finále, vykročili lépe domácí. Severočeši mají drobné plus, ovšem ve čtvrtek jdou sokové do akce znovu. "Kometa je tým, který hraje play off každým rokem. Jedna porážka je nesloží," připomíná liberecký buldok.

Rozhodnout velkolepou bitvu vítěznou trefou v prodloužení, to musely být úžasné pocity.
Super, samozřejmě. Navíc v prodloužení, doufám, že je to bolí o trošku víc. Ale je to první malý krůček. Musíme se soustředit na další zápas, abychom se zase dobře připravili.

Jak jste viděl akci, která vítěznému gólu předcházela?
Tam to bylo dobře sehrané. Lukáš Krenželok to dal na Martina Ševce, nahoru. A ten na Tylera Redenbacha. Já stál před bránou a čekal na nahrávku. Jen jsem tam byl zapřený a čekal, jestli jo nebo ne.

Klíčem k úspěchu byly podle očekávání přesilovky, dali jste v nich dva góly. Připravili jste si na semifinále něco speciálního?
Snažíme se to hrát tak nějak pořád stejně. Koukáme pochopitelně na video, na to, jak soupeř brání. V dnešní době to je úplně normální. Oba týmy se připravují vzájemně.

Je uklidňující, že vám početní výhody fungují i proti Kometě?
V těchto bojích je to podle mě nejdůležitější část zápasu. A my přesilovky proměnili, takže super.

Oproti čtvrtfinále dostal Marek Čiliak dva relativně laciné góly. Je pro vás dobře, že jste na něj našli recept?
A tak laciné... Tohle všechno vzniká z toho, jakou hru chceme hrát. Vůbec ho nechci nějak podceňovat. Takové góly v play off padají.

Líbilo se vám sólo Marka Zachara, který si pohrál se třemi soupeři a pak narýsoval Lukáši Krenželokovi báječnou nahrávku na gól?
Hraje parádně. Když do toho Mára kopne, nezastaví ho nikdo. Až potom mantinel (směje se). Né, on je neskutečně rychlej. Když to rozkmitá, těžko se chytá. Naší lajně se s ním hraje dobře. Víme, že pokud mu to tam hodíme, tak nebývá zakázané uvolnění. Většinou to má.

Hlavně v závěru normální hrací doby to rozhodčí dost pouštěli. Měl jste podobný dojem?
Já tohle asi úplně nemohu hodnotit (usměje se). Byl to prostě play off zápas.

V finiši třetí třetiny jste hráli oslabení, ale po nedorozumění Komety mohl rozhodnout Jaroslav Vlach. Co vám tehdy blesklo hlavou?
Že to je škoda. Mohli jsme hrát o pět minut méně. Né, prostě to tak bylo. Čiliak tam výborně skočil.

Sestřih 1.semifinále Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

Tahle série bude ostřejší než ta předchozí s Mladou Boleslaví, co říkáte?
Je to semifinále. Asi to bude vyostřené, ale tak to asi má být.

Překvapila vás něčím Kometa?
Mě osobně asi ne. Oni hrají pořád stejně. Od do doby, co jsme s nimi byli před dvěma lety ve finále, je to stále stejný hokej..

Další bitva přijde na řadu hned ve čtvrtek, bude na vaší straně psychická výhoda?
Možná malinká, ale je to teprve 1:0 na zápasy. Ještě není nic hotového. Oni jsou tým, který hraje play off každým rokem. Myslím, že je jedna porážka nesloží.

Zápas měl skvělé tempo., dokáží to týmy zopakovat i ve druhém zápase série?
Myslím, že asi jo. Je konec sezony, všichni jedou nadoraz. Budeme se snažit vymáčknout co nejvíc a urvat další bod.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz