Radost střídají ztráty. Trochu jsme spadli na zem, tvrdí Vondrka

Michal Vondrka. | Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti se střetli ve třináctém kole Tipsport extraligy s pražskou Spartou, a zaznamenali čtvrtou porážku v řadě. Michal Vondrka sice svůj tým poslal dvakrát do vedení, ale Pražané vyrovnali a poté strhli vítězství na svou stranu necelých osm minut před koncem základní hrací doby. „Šance jsme měli, jeli jsme i sami na bránu. Já nevím. Asi rozhodlo, že jsme nedali více gólů než Sparta – to je ale blbá odpověď,“ usmál se hořce nejproduktivnější hráč chomutovského týmu.

Dvakrát jste vaší zásluhou v utkání se Spartou vedli. Mrzí porážka gólem ze závěru poslední třetiny o to více?
Mrzí nás to hodně. Odehráli jsme dobré utkání po herní i taktické stránce. Myslím, že nám to i bruslilo. Určitě jsme odehráli o sto procent lepší utkání než se Zlínem. Sice jsme nezískali body, ale určitě jsme se přesvědčili, že umíme hrát lepší hokej než v pátek.

Zmínil jste páteční utkání se Zlínem, ve kterém jste na vlastním ledě prohráli 1:4. V čem se střetnutí lišila?
Když srovnám Spartu s domácím zápasem v pátek. To byla blamáž. Hrozný. Šílený zápas. Proti Spartě jsme nehráli špatně. Minimálně jsme drželi krok a byly i pasáže, kdy jsme byli lepší. Bohužel jsme dostali gól šest nebo sedm minut před koncem a už jsme nezvládli vyrovnat. Nebyl to špatný zápas.

Sestřih utkání HC Sparta Praha – Piráti Chomutov

Čemu přisuzujete diametrálně odlišný výkon před domácími fanoušky a na kluzištích soupeřů?
Moc se nám letos nedaří domácí zápasy. Nevyhráváme a ještě k tomu nehrajeme dobře, nebo co si řekneme. Na venkovních zápasech máme trochu stažený zadek a děláme, co nám trenéři řeknou, takže o to hrajeme lépe.

V páté minutě jste otevřel brankové konto zápasu z povedené brejku. Jak jste celou situaci viděl z vašeho pohledu?
První gól, který jsem dal, byl ze signálu, který jsme si tak nějak domluvili. Po první buly máme signálů více, ale tohle zrovna vyšlo. Cítil jsem, že mě bek z jedné strany dojíždí, tak jsem vystřelil k zadní tyči.

I u druhého vedoucího gólu jste byl před Davidem Honzíkem sám...
Skvěle mi přihrál Ivan Huml, ten má strašný cit na takové dlouhé nahrávky. Já jsem jel do brejku a viděl jsem místo pod vyrážečkou, tak jsem to tam šoupnul.

Po pěti vítězstvích v úvodu ligy přišla i série čtyř porážek. Změnila se nálada v kabině?
Snažíme se držet morálku a náladu v kabině na nějaké úrovni, aby to na nikoho nepadalo. Trochu jsme spadli na zem. Ze začátku se nám dařilo a vyhrávali jsme, teď jsme pár zápasů prohráli. Myslím, že je to pro nás dobře.

Duely extraligy jdou momentálně v krátkém sledu za sebou. Pomůže vám to na nezdary rychle zapomenout?
Čas věšet hlavu nemáme. V úterý jedeme do Olomouce. Utkání jdou rychle, takže se musíme nakopnout k podobným výkonům. Když budeme hrát stejně, věřím, že v Olomouci vyhrajeme.

Jaký formát rozlosování vyhovuje vám? Je lepší tempo à la play off nebo pozvolná základní část v klasické hrací dny?
Pro mě je dobře, že se hraje rychle za sebou. Jednak proto, že není čas přemýšlet a za druhé je zápasové tempo. Pro mě je rychlý sled zápasů lepší, než když se hraje jenom pátek a neděle. Sice máme nějaké volno, takže si můžeme odpočinout, ale já vypadnu z tempa, a pak se cítím páteční zápasy hůře než v neděli.

Po odehrání první čtvrtiny jste na šestém místě s jednadvaceti body. Jak jste s umístěním jako kapitán spokojený?
Bodů máme dost, ale musíme vyhrávat, protože jestli prohrajeme ještě pár zápasů, budeme dole.

Během sezony 2014-15 jste na Spartě působil. Jsou proto pro vás vzájemné zápasy výjimečnější?
Proti Spartě se mi vždycky hraje dobře. Bývám víc nahecovaný. Je to pro mě trochu speciálnější. Něco jsem v šatně vypsal, ale bohužel k tomu nedošlo.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz