Radostná novinka pro Třebíč. Druhý nejproduktivnější hráč zůstává

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

Útočník Martin Šťovíček přidá v Horácké Slavii druhou sezonu. „Smlouvu mám i na další rok, takže budu pokračovat. Jsem tady maximálně spokojený,“ potvrdil šikovný centr v rozhovoru pro hstrebic.cz.

partneři českého hokeje

Šťovíček přišel na Vysočinu loni v létě z Chomutova. Zatímco v minulých sezonách pendloval mezi Piráty a prvoligovou Kadaní, tentokrát zůstal celý rok na jednom místě.

A prospělo mu to: v 59 zápasech se blýskl 47 body (19+28). Produktivnější už byl v Třebíči jen Ladislav Bittner. V ligovém bodování potom skončil osmnáctý.

Šťovíček vytvořil údernou dvojičku s Lukášem Nedvídkem. Skvěle si rozuměli a pomohli Horácké Slavii k postupu do předkola. V něm měla Třebíč na lopatě Slavii, jenže za stavu 2:0 na zápasy sezona předčasně skončila...

Čtyřiadvacetiletý Šťovíček měl od trenérů obrovskou důvěru, za zápas hrál v průměru 19 minut a 37 vteřin. Zaujal mimo jiné častou střelbou – na branku celkem vypálil 186x, což byl šestý nejvyšší počet v celé lize.

V Třebíči tedy dokázal, že není jen skvělým tvůrcem hry, ale že umí akce i zakončovat. 

Horácká Slavia v závěru sezony ukázala velký potenciál, ročník zakončila čtrnácti výhrami za sebou. Pokud se klubu podaří udržet opory, může v následující sezoně patřit k černým koním.

Šťovíček zůstává, to je první pozitivní vlaštovka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz