Rakouský sen rozmetali Britové! Finové si oddechli, ve čtvrtfinále je čeká derby

Foto: Jakub Knap

Hokejisté Rakouska nezvládli souboj s už jistě sestupující Velkou Británií, podlehli jí 2:4 a přišli o velikou příležitost zahrát si čtvrtfinále! Pomohli tím odvrátit blamáž Finsku, které už nyní ví, že se jako čtvrtý tým skupiny přesune do Ostravy, kde jej ve čtvrtek čeká severské derby se Švédskem. V souběžně hraném utkání Německo přestřílelo Francii 6:3 a živí naději na druhé místo ve skupině B.

Rakušané přenechali čtvrtfinále Finům

Sehráli skvělý zápas se Švýcarskem, úchvatným finišem sebrali bod Kanadě a gólem z poslední sekundy šokovali Finsko. Rakušané byli rázem blízko senzačnímu postupu do čtvrtfinále. Jenže... Důležitý souboj s Velkou Británií, který pro ně měl být jen formalitou, nezvládli. Už sestupující Britové hráli bez nervů a díky třem brankám ve třetí třetině se s Prahou loučí vítězstvím. To posílá do čtvrtfinále Finsko, které ve čtvrtek v Ostravě změří síly s neporaženým rivalem ze Švédska.

RAKOUSKO – VELKÁ BRITÁNIE 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 23. Unterweger (Zwerger, Haudum), 60. Huber (Haudum, Zwerger) – 28. O'Connor (Lake), 42. Perlini (Dowd, O'Connor), 51. Mosey (Duggan, Tetlow), 56. Dowd (Perlini).
Rozhodčí: Pearce (Kanada), Hribik – Ondráček, Špůr (všichni Česko).
Vyloučení: 4:5.
Využití: 2:2.
Střely na branku:
28:32.
Diváci: 16 306.
Nejlepší hráči: Clements Unterweger – Nathanael Halbert.
Rakousko: Kickert – Nickl, Heinrich, Wolf, Unterweger, Maier, Strong, Stapelfeldt, Brunner – Raffl, Nissner, M. Huber – Schneider, Zwerger, Rossi – Ganahl, Haudum, Baumgartner – Wukovits, Rohrer, P. Huber. Trenér: Bader.
Velká Británie: Bowns – Jones, Halbert, Phillips, O'Connor, Richardson, Batch, Tetlow – Perlini, Dowd, Neilson – Mosey, Betteridge, Lake – Lachowicz, Norris, Curran – Davies, Duggan, Shudra. Trenér: Russell.

Němci si zastříleli a živí naději na druhý flek

Němci s Francií třikrát ztráceli, ale přes dva neuznané góly po výzvách francouzských koučů se na play off naladili vítězstvím. V utkání, které se rozhodně nehrálo v rukavičkách a přineslo 45 trestných minut, nakonec nastříleli šest branek. Hned třemi body se blýskl Wojciech Stachowiak, který před vyprodanou ostravskou arénou vstřelil dva góly a navrch přidal asistenci. Němci živí naději na druhé místo ve skupině, k němu ale potřebují, aby Lotyši jakkoliv zdolali Američany.

FRANCIE – NĚMECKO 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Claireaux (Addamo, Perret), 22. Rech (Boudon, Chakiachvili), 27. Treille (T. Bozon, Guebey) – 20. Michaelis (Kahun, Ehliz), 26. Kälble (Stachowiak, Peterka), 32. Stachowiak (Reichel), 32. Kastner (Michaelis, Szuber), 42. Stachowiak, 45. Reichel (Sturm, Pföderl).
Rozhodčí: Hronský (Slovensko), Ch. Holm – Lundgren (oba Švédsko), Hynek (Česko).
Vyloučení: 8:2, navíc Tiffels (Německo) 5 minut a do konce utkání.
Využití: 0:1.
Střely na branku:
23:40.
Diváci: 9 109 (vyprodáno).
Nejlepší hráči: Sacha Treille – Wojciech Stachowiak.
Francie: Papillon (od 45. Junca) – Guebey, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – K. Bozon, Bellemare, Treille – Bertrand, Boudon, Rech – Claireaux, Addamo, Perret – Dair, Colomban, T. Bozon – Bruche. Trenér: P. Bozon.
Německo: Grubauer – Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller, Wagner, Kälble, Fohrler, Ugbekile – Peterka, Stachowiak, Reichel – Kahun, Sturm, Tiffels – Pföderl, Michaelis, Ehliz – Ehl, Kastner, Tuomie. Trenér: Kreis.

Tabulky MS 2024

ZDE »

Další program MS 2024

Úterý 21. května:
16:20 Kanada – Česko (sk. A)
16:20 Lotyšsko – USA (sk. B)
20:20 Finsko – Švýcarsko (sk. A)
20:20 Švédsko – Slovensko (sk. B)

Čtvrtek 23. května:
16:20 1. čtvrtfinále (Praha)
16:20 1. čtvrtfinále (Ostrava)
20:20 2. čtvrtfinále (Praha)
20:20 2. čtvrtfinále (Ostrava)

Sobota 25. května:
14:20 1. semifinále (Praha)
18:20 2. semifinále (Praha)

Neděle 26. května:
15:20 zápas o 3. místo (Praha)
20:20 finále (Praha)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz