Rakovina, potom životní forma. Cena za oddanost hokeji patří Průžkovi

Foto: Martin Kurfiřt

Od sezony 2018/2019 se v Chance lize udílejí individuální trofeje. Letos měly přibýt dvě nové kategorie: cena pro nejlepšího hráče play off a cena za oddanost hokeji.

partneři českého hokeje

Protože se ale letos play off předčasně ukončilo, logicky se tato trofej letos ještě neudělí. Nic ale nebrání tomu, abychom vyhlásili držitele ceny za oddanost hokeji. 

Je jím benátecký útočník Jiří Průžek. 

O vítězi v této kategorii, která je inspirována zámořskou Bill Masterton Memorial Trophy, tentokrát nerozhodovali sportovní manažeři, ale přímo redakce hokej.cz, která celou anketu organizuje. 

Průžek byl jednoznačnou volbou. Takovou zkouškou, jakou si letos prošel, si nemusel projít žádný jiný prvoligový hokejista.

Během letní přípravy totiž Průžkovi našli nádor na varleti. Pro tehdy dvacetiletého mladíčka to byla šokující zpráva.

„Jednou večer jsem si nahmatal bulku na varleti. Tak jsem si říkal, že pro jistotu půjdu k doktorovi. Bohužel tam mi řekli, že je to nádor a budu muset na operaci," vrací se Průžek do srpna. Na operaci šel hned ten den.

„Vzal jsem to prostě tak, jak to přišlo. Moc jsem si to neuvědomoval. Horší to bylo spíš říct klukům a rodičům. Ti z toho byli hodně špatní. Já to bral tak, že je to nějaká překážka, kterou překonám, a zase se vrátím," měl jasno Průžek.

A vrátil se hodně brzy. Už na začátku října opět nastoupil za Benátky nad Jizerou. 

V Chance lize si vedl tak dobře (21 bodů v 25 zápasech), že ho do extraligy povolal Liberec. U Bílých Tygrů nakonec Průžek odehrál hned dvanáct utkání (1+4).

„Je to pohádka. V srpnu jsem se dozvěděl špatnou zprávu a pak jsem jen myslel na to, že to dobře skončí. A skončilo. Teď tu stojím a všechno, co jsem si přál, jsem získal. Pro mě je to neskutečné,“ říkal Průžek po své první trefě v extralize.

Cena za oddanost hokeji v Chance lize

2019/2020 – Jiří Průžek (Benátky nad Jizerou)

Individuální ceny v Chance lize za sezonu 2019/2020

Cena Tomáše Zelenky: ?
Nejlepší brankář:
 Lukáš Klimeš (HC ZUBR Přerov)
Nejlepší obránce: Pavel Pýcha (ČEZ Motor České Budějovice)
Nejlepší útočník: Daniel Voženílek (HC Stadion Litoměřice)
Nejlepší junior: Vojtěch Střondala (HC Stadion Litoměřice)
Nejlepší trenér: Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice)
All-Star tým: Lukáš Klimeš (HC ZUBR Přerov) – Patrik Marcel (HC Stadion Litoměřice), Pavel Pýcha (ČEZ Motor České Budějovice) – Daniel Voženílek (HC Stadion Litoměřice), Roman Pšurný (HC ZUBR Přerov), Tomáš Šmerha (HC Slavia Praha).
Cena za oddanost hokeji: Jiří Průžek (HC Benátky nad Jizerou)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz