Rána pro Kometu! Plekanec z rodinných důvodů v Brně končí

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Zkušený útočník Tomáš Plekanec překvapivě končí své angažmá v Kometě, rozhodl se tak z rodinných důvodů. Brněnský klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

„Bylo to pro mě těžké rozhodnutí, ale měl jsem pro ukončení angažmá v Kometě vážné osobní důvody. Rád bych všem v Brně poděkoval za skvělou spolupráci, Liborovi Zábranskému za pochopení situace a fanouškům za přízeň. Kometě přeju do budoucna jen to nejlepší, ať se jí v nové sezoně daří,“ uvedl 37letý hokejista.

Ten na svém instagramovém účtu prozradil, že se tak rozhodl z důvodu, že mu onemocněla maminka. „Rádi bychom jí s celou rodinou byli na blízku. Vím, že jí naše přítomnost hodně pomůže. Tituly a sportovní kariéra nejsou všechno,“ líčil Tomáš Plekanec s tím, že hokej pořád miluje a v kariéře by chtěl pokračovat.

„S Tomášem jsme situaci probírali už delší dobu, jeho rozhodnutí naprosto chápu. Jsou situace v životě, kdy je rodina naprostou prioritou. Samozřejmě mě to hrozně mrzí, protože tak špičkového centra těžko budeme nahrazovat, ale jak už jsem říkal, Tomášovo rozhodnutí respektuju,“ řekl klubový majitel Libor Zábranský.

„Rád bych mu touto cestou poděkoval za odvedenou práci pro Kometu i za profesionální přístup ke všem zaměstnancům klubu. Chtěl bych požádat zástupce médií o pochopení, že celou věc nebudeme dál komentovat,“ doplnil Zábranský k nečekanému konci ostříleného útočníka, jenž v Brně působil necelé dvě sezony.

Plekanec pomohl Kometě už během ročníku 2018/19, kdy se po více než šestáctisezónním působení v zámoří upsal Kladnu. Tehdy pomohl Brňanům sedmi asistencemi v 16 utkáních. Loni už se přesunul na jih Moravy a jako asistent kapitána nasbíral 33 bodů, blýskl se 13 trefami do černého a navrch 20 nahrávkami.

Konec dlouholetého hráče NHL, juniorského mistra světa z roku 2001, účastníka jedenácti MS, OH 2010 či čtyři roky starého Světového poháru je pro Kometu velkou ranou. Plekanec se loučí s bilancí 66 utkání a 40 bodů. Povedou jeho další kroky za kamarádem Jaromírem Jágrem do mateřského Kladna, nebo jinam?

Foto: Antonín Vydra

Aktuální kádr Komety

Brankáři:
Pavel Jekel, Ondřej Kacetl, Lukáš Klimeš, Karel Vejmelka.

Obránci:
Tomáš Bartejs, Ralfs Freibergs, Michal Gulaši, Dalimil Mikyska, Jan Mlčák, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Stanislav Svozil, Libor Zábranský.

Útočníci:
Petr Holík, Lukáš Horký, Petr Kratochvíl, Michal Kunc, Silvester Kusko, Peter Mueller, Karel Plášek, Daniel Rákos, Peter Schneider, Vojtěch Střondala, Matěj Svoboda, Tomáš Šoustal, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič.

Změny v kádru Komety

Příchody:
Ralfs Freibergs (Zlín)
Peter Schneider (Biel, Švýcarsko)
Libor Zábranský ml. (Kamloops, WHL)
Dalimil Mikyska (Karlovy Vary)
Tomáš Šoustal (Lakehead, USports)
Ondřej Kacetl (Pardubice)

Odchody:
Marek Čiliak (České Budějovice)
Tomáš Malec (neznámo)
Ivan Baranka (neznámo)
Rudolf Červený (Lahti, Finsko)
Lukáš Kucsera (Olomouc)
Šimon Stránský (Jukurit, Finsko)
Daniel Krenželok (Jihlava)
Pavel Jenyš (neznámo)
Martin Erat (konec kariéry)
Daniel Kowalczyk (Karlovy Vary)
Tomáš Plekanec (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz