Rarita Nathana Walkera: Australský mladík zazářil ve Washingtonu, ale nesmí podepsat smlouvu NHL

Pohádkový příběh nadále píše Nathan Walker. Australský útočník, který se mezi hokejovou elitu prosadil ve Vítkovicích, má za sebou účast ve druhém kempu Washingtonu. Zatímco loni sbíral zkušenosti a pak dál bojoval mezi extraligovými mantinely, letos tenhle výtečný bruslař vystoupil z řady. Dokonce natolik, že sahal po smlouvě s Capitals! Jenže Walker doplatil na předpisy vyplývající z kolektivní dohody mezi ligou a hráčskou asociací. "Je to rarita, Nathan letos kontrakt NHL podepsat nemůže," hlásí Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Týden hokeje 2022

Ani se tomu nechce věřit, ale je to tak. I kdyby se hráč v podobné pozici jako Walker rozkrájel, smlouvu v nejslavnější lize by nezískal. "Nathan nebyl draftován, navíc mu není 20 let. Kromě toho se promítl i fakt, že nestrávil celou sezonu v zámořských soutěžích. Z Vítkovic odešel do amerického Youngstownu až po Vánocích," vysvětluje Sivek.

S podobnou situací nikdo nepočítal. Walker se měl zapojit do kempu Capitals s tím, že si vyzkouší další tréninky po boku Ovečkina a spol, klub chtěl zároveň zjistit, zda srdnatý Australan udělal za posledních dvanáct měsíců pokrok. Výsledek? Walker všechny překvapil. "Kemp měl excelentní, za pochodu jsme pak začali řešit všechny věci spojené s tím, že by Walker případně podepsal s klubem NHL," pokračuje agent.

V přípravných utkání vstřelil exvítkovický talent gól, připsal si nahrávky. Byl hodně vidět. "Klub měl zájem o uzavření kontraktu, jenže se ukázalo, že to letos z legislativních důvodů nejde. Nathan tedy míří na farmu, kde jsme dohodnuti na smlouvě. V nejbližší době bude podepsána, Walker bude hrát AHL za Hershey Bears," potvrzuje Sivek.

I kdyby se Walkerovi v soutěži dařilo, do NHL se letos nevydá. "Vzhledem ke zmíněným důvodům to nejde, ale pozor - je tady ještě jedna zajímavost. Po sezoně bude Nathan stále hráčem, jenž zůstane k dispozici pro draft. Může se stát, že si ho pak vezme někdo jiný," připomíná. Capitals si hráče mohou při draftu pojistit výběrem, ale pokud Australan zaujme i konkurenci, nelze vyloučit jeho stěhování jinam.

Walker čekal na výsledky draftu už dvakrát, pokaždé marně. Tehdy ale nebyl tolik na očích. Šance měl větší letos, po přesunu do Yougstownu válel jako z partesu. "Dělal v podstatě bod na zápas, vedení USHL ho zařadilo do sestavy pro All-Star Game, závěr sezony Nathanovi vyšel," říká Sivek. V draftu ovšem jméno nezaznělo, do kempu Capitals tedy nastoupil jako volný hráč. "Předváděl rychlý dravý hokej s vynikajícím bruslením. Nathan je přímočarý hráč, na něhož jsme od zástupců klubu slyšeli velkou chválu," těší Sivka.

Ačkoli Walkerovi zatím brání do NHL legislativa, udělal velký posun. Farmářská soutěž pro něj bude dalším stupínkem při cestě za naplněním svého snu. Ostatně - jeho příběhu si všimla i tamní média včetně třeba oficiálních stránek NHL. "Mám z toho radost," hlásí ze zámoří. Nezapomíná, odkud se za Atlantik vypravil. "Ve Vítkovicích jsem prožil krásné roky, chtěl bych klubu moc poděkovat za podporu i za to, že mi tuhle šanci umožnil. Kluky nadále sleduju, Vítkovicím fandím. Nechal jsem tam kus života i srdce," vzkazuje Walker závěrem.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz