Raškův návrat do Kanady? Hned s první hvězdou!

Foto: Facebook Rimouski Océanic

Do kanadských juniorských soutěží se konečně zapojil první z českých hokejistů. A pro Adama Rašku to byl vskutku povedený comeback.

Aplikace Tipsport extraligy

22. ledna se po téměř dvouměsíční pauze znovu rozběhla QMJHL. Útočník Adam Raška se do soutěže přesunul rovnou z Edmontonu, dějiště mistrovství světa juniorů.

Třinec totiž vyhověl jeho žádosti o přerušení smlouvy. Raška tak bude v Rimouski navazovat na loňskou premiérovou sezonu, kdy ve 35 zápasech nasbíral 21 bodů (13+8).

K prvnímu utkání ještě necestoval, doma ale už k souboji s Québec Remparts nastoupil. Hrál na křídle prvního útoku a okamžitě se mu povedlo to, co v loňském ročníku ani jednou – dal dva góly!

Takhle otevřel skóre hned v sedmé minutě...

...druhý gól mu připsali až dodatečně, Raška byl totiž jedním z hráčů, kteří doráželi v nepřehledné situaci okolo brankové čáry.

Rimouski vyhrálo 7:5 a Adam Raška byl vyhlášen první hvězdou večera!

Oslavu po závěrečné siréně si užil tak, že přišel o nůž na brusli a na střídačku mu pomáhali spoluhráči...

Na možný první start se těšil i gólman Jan Bednář. Jenže vedení soutěže před pár dny odložilo šest utkání v divizi, kde hraje jeho tým Acadie-Bathurst Titan. Talentovaný brankář se tak dočká nejdříve o následujícím víkendu.

Zatím se můžete podívat na jeho novou výstroj i parádní masku (číslo 31).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz