сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Razým o ODM a ročníku 2008: Asi máme víc adeptů na reprezentaci

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Olympiáda dětí a mládeže poutá pozornost rodičů, příbuzných, dalších fanoušků, stejně jako agentů a skautů. Ale v obrovské míře také reprezentačních trenérů – zejména Milana Razýma, kouče národního výběru do šestnácti let.

Razým má jako lodivod reprezentační šestnáctky pod svými křídly také projekt Výchova talentované mládeže, který v letošní sezoně vrcholí dvěma akcemi. První vrchol probíhá právě teď ve Vrchlabí a Trutnově.

Svazoví trenéři na zápasy Olympiády dětí a mládeže bedlivě dohlížejí. Milan Razým, Jakub Petr, Zdeněk Vojta, Pavel Geffert, Milan Hnilička i další pozorovatelé si dělají zápisky o každém hráči – tak, aby podchytili talenty, kteří budou v příštích měsících útočit na pozici v nejmladším národním výběru.

„V podstatě nesledujeme týmové výkony, ale výkony jednotlivých kluků,“ líčí Razým.

Jak významnou akcí je pro vás Olympiáda dětí a mládeže?
Mně se líbí, protože jsem ji zažil už před řadou let s ročníkem 1993, kdy jsme ji jako Plzeňský kraj vyhráli. Proto vím, o čem je. Pro kluky je to největší turnaj v jejich dosavadní kariéře. To bylo vidět i na jejich výkonech, v prvních zápasech se na nich podepisovala značná nervozita, jak se snažili a chtěli. Postupem času to z nich ale spadlo. Je to velmi dobrá konfrontace hráčů ročníku 2008, ale taky mladších, protože je tady spousta kluků ročníku 2009 a i někdo z 2010. Jsou to hráči, ze kterých budeme příští rok vybírat pro reprezentaci U16.

Aby se do ní někdo podíval ještě v letošní sezoně, vidíte jako nereálné?
S tím nepočítáme. Ti nejlepší kluci v šestnáctce už nastupují i v extralize juniorů. Musel by to být vyloženě talent, jako byl třeba Adam Benák, který byl posunutý. Jejich čas přijde. Pro ně je soutěž devátých tříd tak akorát, a když někdo z těch nejlepších nakoukne do dorostu, budiž mu to přáno. Ale na reprezentaci to zatím není.

Co u hráčů sledujete?
V první řadě dovednosti. Bruslení, vedení kotouče, střelbu, přihrávku, jestli koukají kolem sebe, jak vnímají hru, jak se dokážou přizpůsobit hře, jak reagují v herních situacích. V podstatě nesledujeme týmové výkony, ale výkony jednotlivých kluků. Co se tak bavíme o ročníku 2008, tak v předchozím možná bylo více individualit, ale tady je možná zase širší portfolio kluků, kteří mají vyšší výkonnost. To znamená více adeptů na reprezentaci.

Jak máte zápasy coby zástupci hokejového svazu rozdělené?
Rozdělili jsme si to tak, že na obou stadionech jsme tři a pozorovatel brankářů. V úterý jsme si to vyměnili, abychom všichni viděli všechny týmy. Třetí den si každý může zvolit, kde ho stráví, jestli třeba půl dne ve Vrchlabí a půl v Trutnově – podle toho, které týmy a hráče chce vidět. Pak samozřejmě budeme ve Vrchlabí sledovat závěrečný den.

Bavíte se i s trenéry jednotlivých výběrů?
Samozřejmě. Po turnaji od nich zase budeme chtít, aby vyplnili jednoduché ohodnocení hráčů a doporučili je do dubnového kempu U15. Tam by se mělo sejít čtyřicet hráčů plus čtyři gólmani. Loni jsme měli zápasy Západ – Střed – Východ a Západ – Východ, letos se to změnilo na tréninkový kemp. Bude to první užší výběr před vstupem do reprezentační šestnáctky.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz