Reakce Pardubic na Sedláka: Beztrestné hony, fér stopka i nejednotný metr

Foto: HC Dynamo Pardubice

Vyhrocené třetí čtvrtfinále mezi Pardubicemi a Olomoucí sice skončilo na ledě po 78 minutách, v zákulisí má ale dohru. Vyšší trest pro Lukáše Sedláka následovala ještě zápasová stopka od disciplinární komise. Problém v utkání i v celé sérii ale zástupci Dynama vidí jinde.

Již po zápase se k hodně tvrdým a hraničním zákrokům nejen na Lukáše Sedláka vyjádřil pardubický trenér Radim Rulík.

Disciplinární komise poté během dnešního dopoledne projednávala také jednání pardubických útočníků Radila a Ciencialy i olomouckých hráčů Škůrka, Kuska a Švrčka. Všichni hráči zůstali bez potrestání.

Protest proti zápasovému distancu pro Sedláka se naopak nekoná. Pohled Pardubic na celé dění ale redakce Hokej.cz přináší níže. Za Dynamo vysvětlil názor klubu tiskový mluvčí Jan Mroviec.

Prohlášení HC Dynamo Pardubice:

„Disciplinární trest pro Lukáše Sedláka přijímáme. Upřímně, přijde nám to fér. Těžko se ale smiřuje s tím, že podobných zákroků bylo v sérii víc a potrestány nebyly. Často ani dvouminutovým trestem.

S videokoučem Janem Kolářem procházel realizační tým záznamy předešlých utkání v sérii. A u některých zákroků chyběl opravdu krůček k tomu, aby došlo ke zranění.

Pracovat se ovšem musí i s fungováním rozhodčích, a je to něco, čemu se musí věnovat všechny ligové kluby. Metr arbitrů není jednotný, ale to že sudí kritizujeme, ničemu nepomůže. Musíme hledat způsoby, jak úroveň zlepšit. Vždyť frustrovaní jsou z toho i sami hráči...

Některé věci se ovšem musí změnit hned. Okamžitá změna by měla nastat v ochraně hvězdných hráčů. Není v zájmu českého hokeje, abychom na rozdílové hokejisty se zkušenostmi z NHL pořádali beztrestné hony.

Včera jsem seděl kousek od rohu kluziště, kde Lukáš Sedlák dostal od soupeře 2 rány pěstí na zátylek. Byly to pořádné bomby, ale nebyly potrestány. Přijde mi to smutné.

Od chvíle, co k nám Lukáš přišel, chodí dělat rozhovory pro média téměř po každém zápase. Vždy s úsměvem nejdéle ze všech hráčů odpovídá. Na ledě baví snad každého.

Dělá reklamu celé lize, ale ze zápasů si odnáší šrám za šrámem, schytává údery do hlavy a nic se neděje. Netrestají to rozhodčí, netrestá to disciplinární komise…“

HC Dynamo Pardubice

HC Dynamo Pardubice | Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz


RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz