Recept na Kometu? Dostat se jí pod kůži, hlásí mstitel Preisinger

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

6. dubna 2018, 10:29

Daniel Kinc

Kometa před svým publikem toužila oslavit postup do finále, ten se však prozatím odkládá, neboť Plzeň poprvé v sérii obhájce titulu přetlačila, a tak série plná osobních příběhů pokračuje. Jeden takový prožil ve čtvrtém pokračování série i útočník Škody, který ve druhé třetině mstil svého spoluhráče proti Martinu Eratovi, zbrklým jednáním však poslal svůj tým do tří. „Sám jsem toho potom litoval, že jsem udělal takovou hloupost, a oslabil tak svůj tým. Jsem rád, že to spoluhráči zvládli ubránit,“ povídal po konci duelu. Indiáni ale kritický moment přežili a dokráčeli si pro první semifinálový bod.

Nový fanshop

Byli jste na hraně vyřazení, Kometu jste ale na jejím ledě přece jen zdolali. Jak chutná první výhra v sérii?
Ve čtvrtém zápase jsme do toho pořádně šli, dali jsme do toho všechno a vyplatilo se. Myslím si ale, že všechny čtyři dosavadní zápasy v sérii byly vyrovnané, takže to ještě může být všelijaké. Snad se nám to ještě povede zamotat, teď se těším k nám domů.

Mrzí vás s odstupem hodin o to víc prohraný třetí zápas, kdy jste byli blízko k výhře?
Už to bylo pryč z hlavy, deset minut po zápase už jsme se snažili myslet na další utkání, a dobře se na něj připravit.

Lámalo se čtvrté semifinále v pasáži, kdy jste nasázeli dvě nakonec rozhodující branky?
Abych pravdu řekl, tak ze střídačky do toho tak detailně nevidím. Každopádně jsme vůbec poprvé dali v této sérii první gól a určitě nám to směrem k dalšímu průběhu pomohlo.

Kdy vám Kometa nejvíc zatápěla?
Jak v oslabení tři na pět, tak v posledních deseti minutách tam Kometa měla velký tlak. Naštěstí jsme to ubránili a Míra Svoboda pochytal nějaké šance domácích, takže jsme o to víc rádi za výhru.

Na konci druhé části jste se dostal do křížku s Martinem Eratem a nakonec svůj tým poslal do více než minutu trvajícího oslabení ve třech. Jak jste viděl celou situaci?
Nechtěl jsem udělat nic extra, šel jsem tam s tím, že se jedná o jeho faul. Možná to rozhodčí špatně viděl, protože jsem mu nedal žádnou ránu, jen jsem nechal ruku na jeho tváři. Všechno je to o emocích a já jsem tam určitě nešel s žádným úmyslem mstít se nebo tak něco.

Nic se neděje, hodíme to za hlavu, říká H. Zohorna

Takže to byla chyba spíše z emocí?
Rozhodlo to, že jsem tam přijel jako třetí. Sám jsem toho potom litoval, že jsem udělal takovou hloupost, a oslabil tak svůj tým. Jsem rád, že to spoluhráči zvládli ubránit. Oslabení vždycky sebere síly, ale na druhou stranu když to ubráníte, tak vám to dodá potřebné sebevědomí.

Dá se říci, že jste teď třeba odčarovali kouzlo Komety a našli na ni ten správný recept?
Těžko se to hodnotí. Osobně si myslím, že ten recept známe, ale v prvních třech zápasech jsme nedokázali proměňovat své šance, nebyli jsme schopni dát gól nebo se na nějaké situaci chytit. Marek Čiliak je držel a je možné, že jsme je teď trochu oslabili.

Je jedním z těch receptů taktika dostat se soupeři takzvaně pod kůži?
To je jasné, ale tohle dělá každý tým. Lídrů soupeře si na ledě vždy všímáte trochu víc, každý se je snaží dohrávat, ale samozřejmě tam nejsou žádné úmysly. Nic takového do sportu nepatří, ale když se občas někomu dostanete pod kůži, jak jste zmínil, tak je to pro vás jen plus. Snažíme se o to, každý má v tomhle směru nějakou úlohu a když trenér řekne pětce, aby tam šla a trochu dohrávala, tak se o to snažíme.

Sestřih 4. semifinále HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz