Recept na odvetu s Nory? Nenechat soupeře dýchat, velí Zaťovič

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

4. dubna 2015, 7:00

Václav Jáchim

(LILLEHAMMER, od našeho zpravodaje) Od prvních vteřin byli soustředění a pořádně nabuzení. Čeští hokejisté zvládli první z osmičky přípravných zápasů před domácím mistrovstvím světa parádně. Domácí Norové rychle poznali, že moc šancí nemají. Růžičkova armáda dřela každé střídání, od bruslí létaly jiskry a výborný gólman Haugen nakonec čtyřikrát inkasoval. "Takhle musíme pokračovat i ve druhém zápase," velí Martin Zaťovič.

Týden hokeje 2021

Útočník ruského Toljatti je vyhlášeným bojovníkem, teď tohle ocenění zaslouží všichni členové národního týmu. Češi šli jistě za svým, o jejich vítězství nebylo pochyb. Ukazuje se, že každý z hráčů hoří touhou dostat se na šampionát, nikdo nic nevypustí! "Takhle musíme pokračovat. Když proti soupeři, jako je Norsko, na chvilku polevíte, hned má několik šancí," dodává bývalý kapitán Karlových Varů.

Většina z vás nehrála ostrý zápas víc než měsíce. Byl ten první tím pádem těžší než obvykle?
"Fyzicky ani ne, protože hodně trénujeme. Spíš bych řekl, že to bylo po stránce: jako hledat se na ledě, kde se pohybovat, kde je soupeř. Po dlouhé době jsme měli utkání, vyhráli jsme a myslím, že to bude jenom lepší."

Celý dobu jste si počínali hodně aktivně, vyhovovalo vám v tomto směru větší kluziště Kristans Hall?
"Taková je taktika. Chceme hrát aktivně a nenechat soupeře dýchat. Šlo vidět, že jsme tam získávali hodně puků. My takhle musíme pokračovat."

Skóre mohlo být klidně vyšší, nevyšly vám dvě dlouhé dvojnásobné přesilovky. Co tam chybělo?
"Jasně, pět na tři je nejdůležitější přesilovka zápasu. Ta se musí proměňovat. Bohužel nám tam tentokrát nic nepadlo, je třeba na tom zapracovat."

V utkání jste nechal tradičně všechny síly, náladu asi ještě zvedne fakt, že se vám podařilo skórovat.
"Jo, gól vždycky potěší. Zvlášť v národním dresu. Ale nijak ho nepřeceňuju. Jsem rád, že se vyhrálo. Teď máme před sebou odvetu a musíme vyhrát zase. Na první zápas chceme navázat."

Překvapila váš návštěva? Do hlediště si v Lillehammeru našla cestu jen necelá tisícovka fanoušků.
"Čekal jsem, že přijde víc lidí. Přece jen Lillehammer, Norové hrají doma... Předpokládal jsem větší zájem, ale co se dá dělat. Vyhrát musíme i tak."

Vy jste proti Norsku absolvoval duely Euro Hockey Challenge už loni v Havlíčkově Brodě. Dají se utkání s tím letošním srovnat?
"Určitě. Je to stejné. My musíme hrát aktivně, abychom je k ničemu nepouštěli. V zápase bylo vidět, že když jsme na chvíli přestali, oni hned měli dvě šance. Je třeba, abychom pořád drželi svoji hru. A bude to dobrý!"

Tyhle bitvy bývají také o prvním gólu. Když se ho podaří národnímu týmu vstřelit, je to proti Norům výhoda.
"Samozřejmě, první branka mančaftu pomáhá, na hokejky přinese větší klid. Proti takovému soupeři je dobré, když jdete do vedení. Nerozhodne to, ale pomůže."

Čím je domácí výběr nejvíc nepříjemný?
"V dnešní době je hokej vyrovnaný, vidíte, že každý umí bruslit a je nepříjemný. Pokud nám jde soupeř do těla a chodí s námi, tak se to nedá hrát jenom jednoduše. A vestoje. My musíme bruslit, být aktivní a snažit se je přehrát. Vyhráli jsme 4:0, jenže Norové jsou fakt těžký soupeř."

Co myslíte, bude druhý vzájemný duel podobný, nebo úplně jiný?
"Uvidíme. My si k tomu něco řekneme, oni asi taky. Ukážeme si chyby, co jsme tam udělali. Nesmíme si užívat první vítězství, je třeba myslet na další utkání a pokusit se znovu vyhrát."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz