Recept na Švýcary? Entuziasmus! Nechceme vyčkávat, slibuje Eismann

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

17. července 17:55

Martin Voltr

Do úterka trénovali v Třemošné, ve středu absolvují přejezd do Švýcarska a ve čtvrtek už nastoupí k prvnímu ze tří zápasů proti domácímu týmu. Čeští hokejisté do 17 let startují sezonu proti soupeři, s nímž by si chtěli poradit lépe než loni.

Nový fanshop

„Po letním odpočinku jsme rádi, že už nám mezinárodní program začal. Na vstup do sezony se těšíme, a to jak realizační tým, tak myslím, že i hráči,“ říká hlavní trenér českého výběru Václav Eismann.

Třetí brankář Daniel Král se z přípravného kempu podle plánu vydal na velké soustředění gólmanů do nedalekých Rokycan, zbylých 22 mladíků ve středu zamířilo do Švýcarska. Soupisku trenéři přizpůsobili charakteru prvních přípravných zápasů, byť k tomu částečně přispěly také zdravotní výpadky některých obránců.

Sedmnáctka jde na Švýcary. Můžeme konkurovat všem, hlásí Ryšavý »

„Vzali jsme i hráče, kteří v uplynulé první mezinárodní sezoně neměli takové vytížení. Teď jsme jim dali příležitost a budeme sledovat, jak se na mezinárodní hokej adaptují. Je to pro ty hráče povzbuzení do další práce a současně odměna,“ vysvětluje Eismann. „Mužstvo je částečně jiné, než byla ta dominantní kostra loňské sezony.“

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nejcitelnější absence pro český ročník 2002 byla dlouho dopředu avizovaná. Obránce Stanislav Svozil zahájil novou sezonu s osmnáctkou a zabojuje o Hlinka Gretzky Cup.

„Standa Svozil má hlavně vynikající herní myšlení. Skvěle čte hru a tím jí dodává rychlost. Ani ne tak svým bruslením, což si myslím, že je jeho rezerva,“ podotýká kouč mladšího výběru. „Je to kreativní hráč, který si to za loňskou sezonu rozhodně zaslouží. My mu jenom přejeme, aby se mu akce s osmnáctkou vydařila. Pokud bude možnost, tak ho rádi přivítáme v našich řadách.“ To by se určitě týkalo třeba World Hockey Challenge, i kdyby se Svozil v osmnáctce skutečně usadil.

Češi odehrají v Romanshornu tři zápasy od čtvrtka do soboty. Švýcary dobře znají, loni s nimi odehráli trojutkání na domácí půdě. „Nevzpomínáme na to příliš dobře, protože jsme dva zápasy prohráli. Byť jeden na nájezdy a jeden v prodloužení. Švýcaři ukázali, že tenhle ročník mají silný a konkurenceschopný. Ale věřím, že jsme se během toho období posunuli a teď tu sérii zvládneme my,“ povídá Eismann.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pravda je, že loňská akce v Sokolově a Chebu se určitě nezařadila mezi ty povedené. „Soupeř to tehdy lépe zvládl v proměňování brankových příležitostí i takovém klidu na hokejkách, dovednostní jistotě,“ vybavuje si tehdejší asistent Petra Hakena. Teď by od svých svěřenců rád viděl o dost lepší tvář.

„Doufám, že k těm zápasům přistoupíme s velkým entuziasmem a budeme hrát aktivní, bruslivý hokej. Tím bychom chtěli soupeře dostat do úzkých. Rozhodně nechceme vyčkávat. Chceme být aktivní a případné nedostatky nahradit bojovností a týmovým pojetím, což bude základ tváře naší hry,“ věří český kouč.

A navazující cíl je jasný – vítězit a napravit loňskou negativní bilanci. „Na začátku sezony bude rozhodovat i to, jak předtím hráči byli nebo nebyli na ledě. Budeme sledovat náš projev i individuální projev nominovaných hráčů. Ale nechceme být alibisti, abychom řekli, že nám tohle bude stačit. Chceme tam výsledkově uspět,“ dodává razantně Václav Eismann.

Hned po příjezdu si Češi dají v Romanshornu podvečerní trénink. Ve čtvrtek dopoledne je čeká rozbruslení a od 17 hodin první bitva.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace na trojzápas ve Švýcarsku

Brankáři:
Tomáš Suchánek (Přerov), Filip Maláč (Jihlava).

Obránci:
David Špaček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Jakub Šedivý (Liberec), Marek Chvátal (Jihlava), Ondřej Cubo (Lukko Rauma, Finsko), Tomáš Machů (Vítkovice), Filip Šindelek (Zlín).

Útočníci:
Petr Moravec, Lukáš Pajer (oba Hradec Králové), Jan Půček (Mladá Boleslav), Petr Gajda, Adam Měchura (oba Liberec), Jan Krupička (Sparta Praha), Jakub Altrichter (Lidingö Vikings, Švédsko), Matouš Menšík (Kärpät Oulu, Finsko), Daniel Herčík (Pardubice), Marek Brada, Martin Ryšavý (oba Vítkovice), Michal Ramik (Třinec), Gabriel Szturc (Havířov).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Václav Eismann
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Jan Zachrla
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý
Fyzioterapeutka: Kateřina Petrásková
Hospodář: Josef Toma

Program zápasů (Romanshorn)

Čtvrtek 18. července:
17:00 Švýcarsko – Česko

Pátek 19. července:
15:00 Švýcarsko – Česko

Sobota 20. července:
11:00 Švýcarsko – Česko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz