Regenda nechápal, za co jde ven! O tom pravidle slyším poprvé, přiznal

Pavol Regenda (vlevo) | Foto: iihf.com

Slovensko proti Francii splnilo úlohu favorita a v Ostravě se radovalo už počtvrté v řadě. K vítězství 4:2 gólově přispěl i útočník Pavel Regenda, který však prožil hodně bizarní závěr první třetiny...

Běžela 16. minuta, když podrazil soupeře a musel na lavici hanby. Z ní se ještě ani nestačil pořádně vrátit na led a musel tam znovu, verdikt lotyšského rozhodčího Andrise Ansonse zněl nedovolené bránění.

24letý forvard Anaheimu, respektive spíš jeho farmy v San Diegu, se hodně divil. Nechápal, za co musí zpátky na trestnou lavici. Stejně jako mnozí fanoušci, arénou se nesl ohlušující pískot.

Pavol Regenda se ale jednoznačně provinil. V momentě, kdy zahrál kotouč, byl ještě stále v prostoru trestné lavice, což pravidla nedovolují. „Tohle jsem nevěděl, slyšel jsem to fakt poprvé,“ přiznal po utkání.

„Někteří kluci mi říkali, že je to klasické pravidlo, ale já to slyšel fakt poprvé. Aspoň jsem se naučil něco nového a do budoucna už se poučím.“

„Někteří kluci mi říkali, že je to klasické pravidlo, ale já o tom vážně ještě neslyšel. Aspoň jsem se naučil něco nového a do budoucna už se poučím,“ dodal ke zbytečnému trestu ze závěru první třetiny.

Když se vracel na led, do jejího konce zbývalo devatenáct sekund. I to mu ale stačilo k tomu, aby málo vídaný moment odčinil. V čase 19:56,9 tečoval střelu Maria Grmana a otevřel gólový účet zápasu.

„Ještě že jsem dal gól, jinak by mě už asi trenéři zabili. Minulý zápas jsem měl taky hloupé vyloučení, teď zase.“

„Ještě že tak, jinak by mě už asi trenéři zabili. Minulý zápas jsem měl taky hloupé vyloučení, teď zase. Musím se takových věcí vyvarovat, protože jsem platný na ledě a ne na trestné,“ věděl Pavol Regenda.

Svou první trefou na letošním šampionátu přispěl k vítězství 4:2, kterým se Slováci přiblížili čtvrtfinále. Definitivní jistotu mohou mít už v neděli večer, kdy je od 20:20 čeká důležitý souboj s Lotyšskem.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz