Regionální liga dorostu kořistí šelem! Na baráž se těší Wolves a Tigers

Dorost Tigers Zlín | Foto: Facebook Tigers Zlín

Drama na pokračování. Tak by se dal nazvat průběh jednokolového play off Regionální ligy dorostu, které se neplánovaně prodloužilo...

Do vyřazovacích bojů nejnižší dorostenecké soutěže postoupily čtyři týmy. Pilsen Wolves s Letňany si duely své semifinálové série předehráli – a stačily jim jen dva. Přesněji tedy stačily mladíkům z Plzně, které trénuje veřejnosti dobře známý kouč Michal Jäger.

Na domácí půdě svedli s Letci vyrovnaný boj, ve kterém oba soupeři vedli. Na rychlý gól Matyáše Jonáka odpověděl Štěpán Němec, na obrat Davida Motlíčka zase Ben Reisnecker. Rozhodující trefu si připsal až v čase 57:38 Svit Ravnik.

Právě slovinský talent vstřelil vítězný gól i v pondělní odvetě – tentokrát už ale po 140 vteřinách hry, a to z přesilovky. I když Vlci v emotivním duelu sbírali víc trestů než soupeř, Letci se v početních výhodách trápili a místo obratu inkasovali z holí Jana Trefného a Pavla Martinů. Druhý jmenovaný pak podtrhl výhru 4:0, které z branky „dozoroval“ deváťák Tomáš Makarius.

Série Tigers Zlín proti Kolínu ale byla po všech stránkách zajímavější, jak jsme psali už v předešlém článku. Zatímco v prvním duelu se místo prodloužení šlo rovnou do nájezdů, které brali Kozlové, ten druhý ukončily technické problémy na kolínském zimním stadionu.

Ke kontumaci ovšem nedošlo. Série se o víkendu dohrála ve Zlíně, nikoli však na domácí ploše Tigers, nýbrž v PSG aréně, a tedy víceméně na neutrální půdě.

Druhý zápas se opakoval v sobotu – a papírově domácí Kolín v něm šanci na postup vůbec nevyužil. Za celý zápas si nepřišel na brankáře Tomáše Kaděru a Tigers vyhráli jasně 5:0 díky brankám Marka Valoucha, Matěje Pravdy, Ivana Vasyljeva, Nikolase Pippala a Daniela Šlesingra.

V neděli se tedy šlo do rozhodující třetí bitvy. Ta už byla mnohem vyrovnanější. Tigers vedli po 48 sekundách díky Albertu Vyorálkovi, za Kozly srovnal Dominik Franc. Ani další gól Pippala domácím nestačil, v 50. minutě odpověděl Jan Vyvial. Zatímco Kolín potom svou přesilovou hru nevyužil, Tigers ano, a v čase 57:40 jim triumf v celé sérii vystřelil Jiří Fajkus.

Letňanům i Kolínu tak postupový sen pohasl. Pilsen Wolves a Tigers Zlín postupují do baráže o Ligu dorostu, ve které se utkají s Náchodem a Třebíčí. Odstartovat by měla v pátek 24. března, její rozpis přineseme po zveřejnění ze strany hokejového svazu.

Obě mladé organizace už teď dosáhly na svůj premiérový úspěch ve starších mládežnických kategoriích, ale teprve případným úspěchem v baráži ho mohou potvrdit.

1. zápasy semifinále RLD

HC PILSEN WOLVES – HC LETCI LETŇANY 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Jonák, 38. Reisnecker (Jonák), 58. Ravnik (Theodore, Trefný) – 17. Němec (Dostál), 29. Motlíček (Kadlec).
Rozhodčí: Balák – Brtník, Uhlík.
Vyloučení: 4:4.
Bez využití.

TIGERS ZLÍN – SC MARIMEX KOLÍN 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Vyorálek (Fajkus), 21. Veselý (Pravda), 27. Fajkus – 16. Holoubek (Mikulecký), 23. Vyvial, 46. Franc (Dvořák), rozh. nájezd Hrubý.
Rozhodčí: Šiška – Knap, Goňa.
Vyloučení: 4:8.
Využití: 1:0.
V oslabení: 2:1.

2. zápasy semifinále RLD

HC LETCI LETŇANY – HC PILSEN WOLVES 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Ravnik (Theodore), 7. Trefný, 42. Martinů (Maršálek), 46. Martinů (Jonák).
Rozhodčí: Vajda, Výborný – Mihálová, Volkán.
Vyloučení: 8:12.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:2.
Konečný stav série: 0:2.

SC MARIMEX KOLÍN – TIGERS ZLÍN 0:0 nedohráno

Náhradní zápas:
SC MARIMEX KOLÍN – TIGERS ZLÍN 0:5 (0:2, 0:0, 0:3); hráno ve Zlíně

Branky a nahrávky: 16. Valouch (Veselý), 18. Pravda (Grebeníček, Valouch), 45. Vasyljev (Haida, Zaborskij), 54. Pippal (Hampl), 57. Šlesinger (Valouch, Hampl).
Rozhodčí: Schenel – Chramosta, Maloušek.
Vyloučení: 9:5.
Využití: 0:3.

3. zápas semifinále RLD

TIGERS ZLÍN – SC MARIMEX KOLÍN 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Vyorálek (Jünger), 37. Pippal, 58. Fajkus – 27. Franc, 50. Vyvial (Svoboda).
Rozhodčí: Poláček – Henčl, Jurčík.
Vyloučení: 6:4, navíc Dvořák (Kolín) trest ve hře.
Využití: 1:0.
Konečný stav série: 2:1.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz