Řehoř loupežníkem! První místo? Velká pocta, hlásí po jičínské bitvě

Foto: Martin Voltr

Zatímco loni v únoru patřil jičínský led „domácím“ dorostencům Mladé Boleslavi, po roce a půl v dalším speciálním duelu neuspěli. A vinou vítězného gólu Denise Řehoře z 58. minuty přepustili čelo tabulky Plzni.

Fanshop národního týmu

Předsunutý zápas pod vrcholky Českého ráje, odkud pocházel pohádkový švec a posléze loupežník Rumcajs, přinesl aktérům větší motivaci. Nejdřív to bylo vidět na příliš opatrném začátku – nikdo nechtěl za žádnou cenu udělat chybu. A pak na obrovské radosti po každém ze tří gólů, které v Jičíně padly.

„Bylo to trošku jiné, jeli jsme dál, trošku nám ztuhly nohy z autobusu. Ale bylo výborné, že přišlo víc diváků, než by přišlo normálně v Boleslavi. Mohli jsme se líp nahecovat,“ připouští Denis Řehoř.

Když se oba týmy rozehrály, trápila je jiná bolest. Špatné přesilovky. Plzeň se nejprve neprosadila ve čtyřminutové výhodě a ve třetí třetině hrála naopak téměř celé dvě minuty ve třech. Tohle byla klíčová pasáž zápasu, kterou Václav Pletka s Davidem Vrbatou určitě budou svěřencům nějakou chvíli připomínat.

Indiáni se totiž ubránili – a Řehoř tři minuty před koncem rozhodl.

„V rohu jsme dokázali se spoluhráčem podržet puk a párkrát si nahrát. Potom jsem stál před bránou, puk tam vyskočil krásně na mě a já jsem ho jenom doklepl. Byla to velká radost,“ culí se plzeňský hrdina, který dal svůj čtvrtý letošní gól. „A nejdůležitější,“ ujišťuje.

Foto: Martin Voltr

Jeho tým se totiž v posledních kolech oklepal z nepříjemné porážky od Chomutova. Ta se rozhodně nečekala a pro vždy ambiciózní Plzeň znamenala varovný prst.

„Byla to škoda, protože jsme tam neproměnili velké šance. Trenéři nám ale řekli, abychom se probrali, že takhle se do horní části skupiny nedostaneme. My jsme se probrali a další zápasy vyhráli,“ těší Řehoře.

Všechny výsledky byly těsné – ale o to víc pomůžou!

„Určitě. Když vyhrajeme takhle vyrovnaný zápas s vyrovnaným soupeřem, máme o hodně větší radost, než když někoho porazíme 5:0,“ souhlasí Řehoř. „Pro kluky je to dobré na sebevědomí. Vědí, že se musí zlepšit, protože v Boleslavi to nebylo to, co od nich chceme. Ale taky vidí, že taková utkání dokážou zlomit,“ přisvědčuje kouč Petr Kořínek.

„Trenéři nám po zápase s Chomutovem řekli, abychom se probrali, že takhle se do horní části skupiny nedostaneme. My jsme se probrali a další zápasy vyhráli.“

I on byl rád, že středeční duel se hrál před neobvyklými kulisami na útulném stadionu v Jičíně, kde ho doprovodila třeba i autogramiáda útočníků boleslavského A-týmu Ondřeje Najmana a Pavla Kousala. Ta udělala radost zejména dětem, kterými se to na zimáku jen hemžilo.

„S Vencou Pletkou jsme se domluvili, že mají s Jičínem družbu a zápas odehrajeme tady. Je to hezký stadion a pro kluky to určitě bylo zpestření,“ libuje si plzeňský lodivod.

Zpestření s velkou odměnou – Škodovka je teď v čele tabulky! Navíc tam ještě aspoň pár dní vydrží, neboť čtvrteční utkání Liberce proti Chomutovu se kvůli karanténě v týmu Pirátů odkládá.

Indiáni se v první řadě posunuli na dosah postupu do nadstavby. „Věděli jsme, že tyhle zápasy musíme vyhrát, abychom se nedostali dolů. Teď ještě chceme porazit Třemošnou, a potom už tam asi budeme,“ tuší Denis Řehoř, že teď může Západočechy připravit o postup jen obrovský kolaps a zároveň vzepětí pražské Hvězdy.

Zase po nějaké době tak můžeme vidět Plzeň na špičce tabulek juniorů i dorostu. Upřímně, v posledních letech už to není tak vzácný pohled. Ale každého kolem klubu vždy zahřeje.

„Je to super a velká pocta, že můžeme být na prvním místě. Hlavně to ale musíme udržet, nespadnout zase zpátky a potom bojovat o vyšší příčky,“ pomalu vyhlíží extraligovou nadstavbu Řehoř – loupežník ze speciální bitvy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz