Rekonstrukce? Od podlahy! Tohle je TOP 5 vítkovických posil

Foto: Koláž hokej.cz

Vítkovice loni v létě a letos? Kámen nezůstal na kameni. Hráči se seznamují s novým trenérským ansámblem, fuč jsou bývalý kapitán Dominik Lakatoš i americký sniper Peter Mueller. A takhle vypadají hlavní akvizice...

Jan Košťálek (O, 29 let)

Minulá sezona: Pardubice, 60 zápasů (7+24)

Kdo by si to ještě před nedávnem pomyslel. Košťálek v Pardubicích platil za TOP ofenzivního beka, zejména na konci play off ale upadl v nemilost. A tak se vedení uchýlilo k přerušení platného kontraktu.

Co z něho vytáhnou Vítkovice? Ostatně není to tak dlouho, co v průměru sbíral půl bodu na zápas na MS. Ridera si od něj slibuje, že bude jedním ze stěžejních článků zadní linie. Rozhodně nepřekvapí, pokud promptně opráší herní pohodu.

Jindřich Abdul (Ú, 28 let)

Minulá sezona: Litvínov, 63 zápasů (12+31)

Jako den a noc. Abdul to druhý rok pod Krušnými horami rozbalil, v konečném součtu se přehoupl přes metu čtyřiceti bodů. Nakonec u něj ale převládly zaječí úmysly – z Ostravy to bude mít o dost blíž do rodného Vsetína.

V minulosti si vybudoval pověst obávaného střelce, klidně může vzít útokem hranici patnácti tref. Do prvních dvou formací představuje ideální volbu. Klubová garnitura věří, že pozvedne ofenzivní produkci mančaftu.

Chad Yetman (Ú, 24 let)

Minulá sezona: Mora IK (Švédsko), 59 zápasů (29+25)

Post, na kterém Vítkovice delší dobu tlačila bota? Jasně, centr. I tuhle kolonku si modrobílí funkcionáři už odškrtli. Yetman přechod do Evropy zvládl bravurně, ve Švédsku na jeho body spoléhala Mora. 

V pouhých 24 letech má ještě nejlepší léta kariéry před sebou. O jeho umu svědčí mimo jiné fakt, že na draftu v roce 2020 zaujal zástupce slovutných Chicago Blackhawks. Přesilovky by s jeho prezencí měly dostat šmrnc.

Anthony Nellis (Ú, 29 let)

Minulá sezona: Spišská Nová Ves, 65 zápasů (32+22)

Slovensko –> Česko. Tuhle trasu v posledních letech volí čím dál tím víc plejerů. A třeba po loňských lídrech Spišské Nové Vsi se na tuzemském trhu jen zaprášilo. Důkazem budiž i kanadský štírek Nellis.

Dobré reference na něho poskytl nový asistent trenéra Vlastimil Wojnar. Není to žádná primadona, do kabiny bezproblémový, za oceánem dokonce vychodil univerzitu. Zůstává trochu pod radarem, ale může udivit.

Jan Bambula (Ú, 23 let)

Minulá sezona: Olomouc, 53 zápasů (10+9)

Útočník, 23 let, reprezentant. Takové zboží neshrábnete z pultu často. U Bambuly zvítězila vidina toho, že se po více než čtyřech letech vyšvihne do ambicióznějšího klubu. Vsadil na změnu, kromě toho si finančně polepší.

Do sestavy Vítkovic na oplátku plnými hrstmi přinese svůj mladický zápal. Dá se očekávat, že bodově půjde v následujících letech nahoru. Drobné křídlo má všechny předpoklady k tomu, aby se přiřadilo k týmovým pilířům.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz